Formule E přichází o závody, nepojede se ani v Jakartě

Formule E přichází o závody, nepojede se ani v Jakartě

Formule E odložila další závod. Premiérová ePrix Jakarty, která se měla konat na začátku června, je odložena na neurčito. Přidala se tak na seznam k Římu a San-ji.

Minulý pátek byl odložen závod Formule E v Římě, který se měl po zrušeném závodě v San-ji stát dalším podnikem elektrické závodní série. Konat se měl 4. dubna, kvůli rozšíření epidemie koronaviru v Itálii byl ale odložen na neurčito.

Dalším odloženým závodem je nyní ePrix v Jakartě. Hlavní město Indonésie se těšilo na první závod Formule E, ten byl ale stejně jako závod v Římě odložen. Náhradní datum zatím není jisté.

V oficiálním prohlášení šampionátu FE stojí: „Po nařízení jakartského guvernéra Aniese Baswedana, který jednal s vedením Formule E, FIA, Ikatan Motor Indonesia (IMI) a organizačním výborem ePrix Jakarty (OC), bylo rozhodnuto, že není možné uspořádat v Jakartě závod, který byl naplánován na 6. června.“

„Toto rozhodnutí je nejzodpovědnější bezpečnostní opatření pro účastníky šampionátu, zaměstnance a diváky.“

„Situaci budeme nadále společně s příslušnými orgány a organizačním výborem ePrix Jakarty monitorovat. Naším cílem je najít vhodný náhradní termín pro pořádání závodu.“

Závod mimo městskou trať?

Spoluzakladatel FE Alberto Longo uvedl, že reálnou alternativou jsou uzavřené okruhy. Motorsport.com zmiňuje okruh Ricarda Torma ve Valencii, kde čistě elektrický šampionát pravidelně testuje.

Dosud byly zrušeny tři ePrix. Je vysoce pravděpodobné, že budou následovat další. Šampionát FE by měl v polovině dubna zavítat do Paříže, s ohledem na současnou situaci v Evropě je ale nepravděpodobné, že se tak stane.

Po Paříži by měl následovat na začátku května Soul, ke konci června pak Berlín a sezóna by měla být zakončena červencovými závody v New Yorku a v Londýně. Termíny závodů se ale mohou měnit, s ohledem na situaci okolo koronaviru není současná podoba kalendáře Formule E příliš relevantní.

Sdílejte na:
Zavřít