Valtteri Bottas zhodnotil první sezónu Kuan-jü Čoua

Valtteri Bottas zhodnotil první sezónu Kuan-jü Čoua

Finský pilot Alfy Romeo ocenil svého týmového kolegu Kuan-jü Čoua jako „výjimečného“ nováčka ve formuli 1. Kuan-jü Čou se stal prvním Číňanem, který odjezdil sezónu v královně motorsportu, přičemž na začátku kritici poukazovali hlavně na komerční aktivitu než na jeho výkony z formule 2.

23letý pilot získal mistrovské body již ve svém prvním závodě v Bahrajnu, nicméně jeho nejlepší jízdy byly sráženy horším vývojovým tempem Alfy Romeo v uplynulé sezóně. Na vině byla převážně špatná spolehlivost, ale i tak udělal čínský pilot na Valtteriho Bottase velký dojem.

„Na začátku roku, když jsme sbírali body, se toho ještě hodně učil. Když auto bylo rychlé, tak to bylo pro něj ještě období, kdy se učil, řekněme. Potom v průběhu roku se hodně rozvíjel. Stal se rychlejším, jeho zpětná vazba byla přesnější a začal si více věřit,“ řekl pro GPFans Fin.

„Byly kvalifikace, kde byl přede mnou, takže je rychlý. Není nikdy snadné mít první sezónu v F1 s tlakem, že musíme dokázat, že do formule 1 patříte. Vedl si mimořádně dobře. Působivé bylo, jak málo chyb udělal – téměř žádnou, a to je na nováčka dost speciální.“

„Obvykle od nováčků poměrně často vidíte chyby, ať už jsou to havárie nebo chyby v kvalifikačních kolech, případně hloupé kontakty v závodech. Na nováčka byl docela konzistentní a to znamená, že je mentálně docela silný. Nechal si nějaký čas na to, aby se vyvíjel a bral věci krok za krokem, a to bylo dobré vidět,“ dodal Valtteri Bottas,

Sdílejte na:
Zavřít