Valtteri Bottas byl nejrychlejší ve druhém tréninku

Valtteri Bottas byl nejrychlejší ve druhém tréninku

Ve druhém tréninku byl nejrychlejší finský pilot Valtteri Bottas, druhý Lewis Hamilton ztratil 424 tisícin sekundy. Třetí Charles Leclerc byl pomalejší o 649 tisícin sekundy.

Předpověď počasí hovoří jasně – slunečno.

Romain Grosjean docela hodně probrzdil svoji pravou přední pneumatiku. Následně měl diskuzi se svým inženýrem, jestli zůstat na trati. Vibrace nakonec francouzského pilota donutily, aby zajel do boxů.

Sebastian Vettel se zlobil na jezdce Williamsu, který mu prý neuhnul dostatečně rychle. Němec následně vyjel mimo trať.

Lewis Hamilton udělal chybu v zatáčce číslo čtyři. Trefil kužel, který byl na obrubníku, ale naštěstí se bariéry nedotkl. Při návratu na trať se mu musel vyhnout Max Verstappen. Ředitelství závodu následně potvrdilo, že incident bude vyšetřován po konci druhého tréninku.

Pokud jezdec udělá chybu na okruhu Paul Riciard, tak se vlastně skoro nic neděje.

První žluté vlajky v tréninku zavinil Nico Hülkenberg, dostal hodiny.

Ve druhém volném tréninku jsou i nadále nejrychlejší Stříbrné šípy. Oproti prvnímu tréninku si jezdci prohodili pořadí – nejrychlejší muž byl Valtteri Bottas, který zajel čas 1:30.937. Jeho týmový kolega Lewis Hamilton ztratil 424 tisícin sekundy a třetí Charles Leclerc zaostal o 649 tisícin sekundy.

Na čtvrtém místě se umístil Sebatian Vettel. Překvapením byl Lando Norris, který dokázal zajet pátý nejrychlejší čas. Jeho týmový kolega Carlos Sainz obsadil sedmou pozici. Jezdci Red Bullu jsou evidováni překvapivě až na šestém a osmém místě, ale na druhou stranu dostali novou specifikaci pohonné jednotky Honda.

První desítku uzavřeli Kimi Räikkönen a Kevin Magnussen.

Sdílejte na:
Zavřít