V závěrečném tréninku na GP Bahrajnu Ferrari o 0,7s rychlejší než Mercedes

V závěrečném tréninku na GP Bahrajnu Ferrari o 0,7s rychlejší než Mercedes

Tréninkové jízdy završil nejlepším časem Charles Leclerc těsně před Sebastianem Vettelem. Jezdci Mercedesu poměrně dost ztrácí.

Závěrečný trénink na Grand Prix Bahrajnu měl poklidný průběh. Ovšem třetí tréninkové jízdy nemají na tamní trati absolutně žádnou vypovídající hodnotu, neboť se kvalifikace jede za zcela odlišných podmínek a zraky se tak před kvalifikací spíše upírají na výsledky druhého tréninku.

Zpočátku se objevily problémy na monopostu Williamsu George Russella se systémem DRS. Avšak když zajížděl do boxů, už bylo zase vše v pořádku.

Na trati se toho však příliš nedělo. Po první čtvrthodinovce mělo odjeté měřené kolo pouze pět jezdců, přičemž byl nejrychlejší Sebastian Vettel.

Jakmile vyjeli z boxů piloti Mercedesu, obsadili čelo tabulky. Přestože musel Lewis Hamilton krotit svůj W10, když se dostal do smyku, zaznamenal nejrychlejší kolo v hodnotě 1:31.016, které bylo však o pouhých 95 tisícin rychlejší než kolo týmového kolegy Vatteriho Bottase.

V tu dobu ještě čekal na svůj výjezd Max Verstappen, který posléze okamžitě převzal první příčku. Zatímco jeho týmový kolega a hrdina loňské GP Bahrajnu Pierre Gasly se i nadále trápí. Skončil až 12.

Nicméně ani Verstappen se v čele dlouho neohřál, když je jej odsunuli na třetí pozici piloti Ferrari se solidním náskokem 1.390 vteřiny. Italové tak nic nenechávají náhodě a pilně se připravovali na kvalifikaci. Leclerc s Vettelem se udrželi v čele až do konce. Nizozemec nakonec obsadil osmé místo.

Solidní výkon podal Romain Grosjean, který svůj Haas zařadil na skvělé třetí místo. Druhý VF-19 Kevina Magnussena až třináctý.

Ani Danielu Ricciardovi se prozatím ve žlutém voze příliš nedaří. Na svého týmového kolegu Nica Hülkenberga, který skončil šestý, ztratil 0,8 vteřiny a obsadil šestnáctou příčku.

Kvalifikace na Grand Prix Bahrajnu odstartuje v 16:00.

Sdílejte na:
Zavřít