V prvním tréninku VC Mexika se představí pět nováčků

V prvním tréninku VC Mexika se představí pět nováčků

Předpisy stanovují, že každý pilot každého týmu F1 se musí vzdát jednoho prvního volného tréninku na velkou cenu ve prospěch nováčka, který se nezúčastnil více než dvou velkých cen. V Mexiku uvidíme hned pět nováčků.

AlphaTauri letos již nasadila nováčka Liama Lawsona, který nahradil Daniela Ricciarda kvůli zlomenině kůstky v levé ruce. Toto nasazení se ale nepočítá, a tak Júki Cunoda uvolní své místo a v prvním tréninku jej nahradí Isack Hadjar. Francouzský pilot je v současné době na 14. místě šampionátu formule 2 a do monopostu formule 1 se posadí poprvé. Doposud byl podporován juniorským programem Red Bullu.

Red Bull zatím nenasadil ani jednoho nováčka do žádného ze svých vozů, ale údajně má Isack Hadjar dostat šanci řídit i RB19. Spolu s úřadujícím šampionem formule E Jakem Dennisem má odjet první volný trénink Velké ceny Abú Zabí.

Alfa Romeo potvrdila, že jejich náhradní pilot Theo Pourchaire tento víkend v prvním tréninku nahradí Valtteriho Bottase. Dvacetiletý Theo Pourchaire v současné době vede ve své třetí sezóně ve formuli 2 o 25 bodů před Frederikem Vestim, přičemž do konce sezóny zbývá už jen poslední závodní víkend v Abú Zabí.

Mercedes již v srpnu oznámil, že jejich juniorský pilot Frederik Vesti si vyzkouší jízdu ve W14 v tréninku na Velkou cenu Mexika. V pátek v monopostu nahradí George Russella. „Stálo mě to spoustu tvrdé práce a je to pro mě velmi důležitý krok v mé cestě. Možnost rozvíjet se ve voze F1 po boku těch nejlepších pilotů na světě je něco, na co se těším. Chci poděkovat Mercedesu za tuto neuvěřitelnou příležitost, stejně jako svým sponzorům a manažerovi za to, že ve mě vždy věřili. Nemohu se dočkat, až poprvé usednu za volant vozu W14,“ řekl Frederik Vesti ve svém prohlášení.

Haas nasadí nadějného pilota akademie Ferrari Olivera Bearmana jak v Mexiku, tak i v Abú Zabí. Stejně na tom bude i Jack Doohan, který tyto dva tréninky odjede za Alpine.

Sdílejte na:
Zavřít