V Melbourne se bude závodit do roku 2035

V Melbourne se bude závodit do roku 2035

Ve středu večer bylo potvrzeno, že Velká cena Austrálie na okruhu v Albert Parku zůstane v kalendáři minimálně do roku 2035.

Pořadatelé s vedením formule 1 podepsali prodloužení smlouvy, která měla vypršet v roce 2025, o dalších deset let. Sice se spekulovalo, že by se namísto Melbourne mohlo závodit v Sydney, tak si nakonec město ve státě Victoria své místo v kalendáři udržela.

„Jsem velmi rád, že mohu potvrdit, že Melbourne a okruh v Albert Parku budou pokračovat v kalendáři formule 1 do roku 2025. Trať je oblíbená mezi fanoušky, jezdci a týmy a Melbourne je neuvěřitelné a povzbuzující mezinárodní město, které perfektně pasuje do našeho sportu,“ uvedl šéf šampionátu Stefano Domenicali.

Po dvou roční pauze se formule 1 vrátila do Austrálie, přičemž padaly rekordy návštěvnosti. Od pátku do neděle se na tribunách vystřídalo 419 000 fanoušků, což je nejvíce návštěvníků na sportovní akci v australské historii.

„Letos jsme viděli na velké ceně obrovské davy a vášnivé fanoušky a velmi nadšeni z budoucnosti v Austrálii, jelikož náš sport nadále roste,“ pokračoval nadšeně 57 letý Ital.

Pro tento rok prošla trať mnoha úpravami, těch se dočká také program závodního víkendu, neboť se v nadcházející sezoně k formuli 1 se nově přidají i juniorské série formule 1 a formule 3.

Šéf korporace Velké ceny Austrálie Andrew Westcott uvedl: „Je to senzační oznámení, která je  pro Melbourne a Victorii zkrátka skvělé. Staví na naší bohaté historii motorsportu a také na lásce k velkým sportovním událostem a poskytuje aspiraci pro další generaci australských závodních hvězd. Jsme hrdí na náš silný vztah s formulí 1 a společně budeme rozvíjet tento sport v Austrálii a v širším asijsko-pacifickém regionu. Všichni v korporaci Velké ceny Austrálie se těší na to, že v příštích 13 letech posunou Velkou cenu Austrálie na novou úroveň.“

Sdílejte na:
Zavřít