
Sebastian Vettel se stal vítězem Velké ceny Japonska na okruhu v Suzuce. Druhé místo obsadil stájový kolega Mark Webber a třetí místo náleží Fernandu Alonsovi.
Závod začal v 8:00 SEČ a jako první se se závodem rozloučil Lucas di Grassi, jež tvrdě havaroval při cestě na startovní rošt, kde by se teprve rozjížděl do zaváděcího kola. Pole position si v odložené kvalifikaci vyjel německý závodník Sebastian Vettel, z druhého místa odstartoval Australan Mark Webber, takže první řada patřila jednoznačně stáji Red Bull. Třetí pozici si vyjel Lewis Hamilton, ale již před kvalifikací bylo jasné, že bude penalizován posunem o pět míst na startovním roštu, takže na třetí místo se posunul Polák Robert Kubica.
Hned v prvním kole odstoupil kvůli nehodě Vitaly Petrov, dále také Felipe Massa, Nico Hulkenberg a Vitantonio Liuzzi. Netrvalo dlouho a odstoupil i druhý Renault, z ničeho nic totiž odstoupil ze závodu i Robert Kubica a safety car tak měl o důvod více i nadále pokračovat na závodní dráze.
N čele závodu se toho příliš nezměnilo, Sebastian Vettel si i nadále držel první příčku, druhé místo hájil před dorážejícím vozem Ferrari Mark Webber. Lehce po polovině závodu jsme se dočkali velmi zajímavého souboje, po zastávkách v boxech spolu totiž bojovali Nico Rosberg a Michael Schumacher, kteří tuto dvojici drželi prakticky až do závěrečných kol Velké ceny Japonska. Smůlou pronásledovaný Lewis Hamilton dnes opět neměl svůj den, v závodě se mu totiž porouchala jeho převodovka a Brit začal nabírat velkou ztrátu. Není divu, že se před něj kolega Button velmi rychle dostal.
Osm kol před koncem se začal kouřit z vozu německého závodníka Adriana Sutila, zatím však z neznámých příčin. Ještě předtím se ale do kontaktu dostal Jaime Alguersuari a domácí závodník Kamui Kobayashi. Japonský pilot v závodě pokračoval bez problémů, Španěl musel zamířit ke svým mechanikům a ztratil tak drahocenné sekundy.
Nebylo to však jediné drama, které se na okruhu před koncem Velké ceny odehrálo, do problémů se totiž dostal Nico Rosberg a před něj se tudíž bez větší námahy dostal sedminásobný šampión Schumacher. Čtyři kola před koncem se chtěl ukázat i Kobayashi, který bojoval o sedmou příčku se svým stájovým kolegou Nickem Heidfeldem.
Závodu na japonské Suzuce nakonec opravdu dominovalo duo vozů Red Bull, první místo obsadil Sebastian Vettel, druhý dojel Mark Webber a třetí příčku obsadil Fernando Alonso. Co se týče otázky mistrovského titulu, tak zatím stále není nic jasného, za čtrnáct dnů budeme mít možná o něco lepší obraz, jede se totiž Velká cena Koreje.