V Barceloně na závěr prvního týdne nejrychlejší Renault, Williams tápe

V Barceloně na závěr prvního týdne nejrychlejší Renault, Williams tápe

Poslední den první části předsezónních testů je již pasé. Všechny pohonné jednotky vypadají poměrně spolehlivě, to se však nedá říci o autech některých týmů. Nejhůře na tom je zcela jasně Williams. Nicméně časy jako takové nejsou příliš vypovídající.

S úsměvem na tváři a nejrychlejším kolem čtvrtého testovacího dne na okruhu v Katalánsku odcházel Nico Hülkenberg. Jeho jízdy se však neobešly bez problémů. Odpoledne musel nedobrovolně odstavit svůj R.S.19, čímž způsobil červené vlajky. Pro zajetí nejrychlejšího času 1:17.393 využil nejměkčí dostupnou specifikaci pneumatik, tedy C5. Přesto byl pouze nejlepší ze zbytku startovního pole. Daniel Ricciardo odhalil, že ohledně rychlosti zůstávají spíš konzervativní.

V dobrém světle se předvedl také nováček stáje Toro Rosso Alex Albon, který obsadil před polední pauzou první příčku, když zaznamenal čas o tři desetiny pomalejší než Němec ve žlutočerném voze. Poté se Thajec zaměřoval na dlouhé stinty na tvrdších gumách a s větším množstvím paliva.

„Moje první dva testovací dny ve Formuli 1 mám za sebou a byla to zábava! Měli jsme opravdu dobrý den a dokonce jsme mohli proniknout před polední pauzou na špici výsledkové listiny. Vím, že je velmi brzo a ještě nevíme, co dělají soupeři, ale je to dobré znamení“ – řekl Albon, jenž se svým parťákem Daniilem Kvjatem odjeli přes 2200 kol.

Byť je na závěry brzo, Ferrari se jeví coby černý kůň sezóny. Do karet mu hraje jak rychlost, tak i spolehlivost. V odpoledních hodinách odjel Charles Leclerc 14 kol v kuse, a to specifikaci C3, přičemž dosáhl času 1:38.046.

McLaren se už očividně dostává z několikaleté „noční můry“. Carlos Sainz s Lando Norrisem odkroužili celkem 445 kol, což znamená, že v porovnání s loňským rokem mají na kontě po čtyřech dnech o polovinu kol více.

Letos se pro změnu značně trápí stáj z Grove, jež vyjela až druhý den odpoledne. Na trati se nové FW42 příliš neohřál. Zatímco George Russell odjel včera pouhých 14 kol a dnes jen o tři kola více, jeho týmový kolega Robert Kubica měl ráno napilno po zajetí 48 kol.

Sdílejte na:
Zavřít