V Barceloně bude opět pršet

V Barceloně bude opět pršet

Bohové počasí zřejmě nejsou velcí fanoušci Formule 1. Jak jinak si vysvětlit, že poslední testy před nadcházející sezónou budou pravděpodobně narušeny deštěm?

V průběhu posledních testovacích jízd před začátkem nadcházející sezóny Formule 1 ve španělské Barceloně je opět očekáváno několik deštivých přeháněk. Celý startovní rošt si samozřejmě velmi přál, aby poslední testy před letošním ročníkem proběhly na suché vozovce.

Deštivé počasí trápilo týmy i v průběhu testovacího programu v Jerezu, kde si jezdci jednotlivých stájí mohli užít opravdu jen minimum času na suché trati.

Podle nejnovějších předpovědí je déšť očekáván na čtvrteční a sobotní testovací den, což je špatná zpráva zejména pro Jensona Buttona a Nica Rosberga, kteří budou nasazeni v obou těchto dnech.

Na rozdíl od McLarenu a Mercedesu se Ferrari rozhodlo jezdce v průběhu testů v Barceloně nestřídat po jednotlivých dnech, ale vymění je až v polovině čtyřdenního programu. Ve čtvrtek a v pátek se tedy v monopostu F10 představí Španěl Fernando Alonso, zatímco další dva dny bude barvy italské stáje reprezentovat Brazilec Felipe Massa.

Sdílejte na:
Zavřít