Umělý déšť je hloupost, prohlásil Webber

Umělý déšť je hloupost, prohlásil Webber

Australský pilot Mark Webber vyjádřil nesouhlas s nápadem Bernieho Ecclestona, který chce do závodů Formule 1 přivést umělý déšť, aby zvýšil atraktivitu Velkých cen.

Promotér Formule 1 přišel začátkem tohoto týdne s nápadem zavést na některých okruzích speciální hasící přístroje, kterých by se v průběhu závodu dalo využít pro vytvoření umělého deště a tedy i napínavější atmosféry. Zcela proti je ale australský pilot Mark Webber. Jeden z nejzkušenějších pilotů na startovním roštu prohlásil, že takový nápad je naprostá hloupost a zcela by narušil historický vývoj motoristických závodů.

Ačkoli tento nápad získal podporu nového dodavatele pneumatik, společnosti Pirelli, Australan je jednoznačně proti. „Ne. Jednoznačně ne. Počasí v současných podmínkách dokáže i tak nadělat jezdcům velké starosti a dokáže zatraktivnit jednotlivé závody, takže takového zásahy do přírody jsou podle mne zcela zbytečné,“ řekl pro BBC.

„Podobné nápady zkrátka ničí dnešní Formuli 1. Jsou tu taková jména, jako Ayrton Senna nebo Jimmy Clark, kteří bohužel již nejsou mezi námi. Jsou označováni za krále, pokud šlo o závody na vodní dráze a upřímně si myslím, že by se obraceli v hrobě, kdyby viděli, jak se na trať snáší umělá voda, která má pomoci závodům v atraktivitě,“ řekl dále Mark Webber, pilot stáje Red Bull. „Copak počasí již teď není dostatečně rozmanité? Dostáváte se do situace, kdy nevíte, zda-li riskovat a dojet si pro jiné pneumatiky, nebo setrvat na dráze? Co je lepší? V těchto podmínkách se rodí jezdci, na které se bude vzpomínat i za pár desítek let,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít