Pirelli

Poslední úprava:
18.3.2015 11:12
Italské Pirelli je pátou největší společností na světě, která dodává pneumatiky. Je rozšířena do více než 160 zemí celého světa a má síť o více než 10 000 distributorů a maloobchodníků. Od roku 2011 dodává tato firma pneumatiky i pro Formuli 1, kde vystřídala známý Bridgestone.

Informace

Pirelli

Související články

Vettel havaroval při testování pneumatik do deště

9. února 2017, 21:31 | Jaroslav Drgoňa | Komentáře
Ilustrační fotografie - Vettel havaroval při testování pneumatik do deště
Testovací den mokrých pneumatik pro Sebastiana Vettela skončil předčasně po tom, co se svým Ferrari na okruhu ve Fioranu skončil v bariéře.

Němec měl sedět za volantem Ferrari během prvního testovacího dne pneumatik do deště od Pirelli. Dnes měl Němec otestovat jak budou fungovat nové, široké pneumatiky na zkušebním voze italského týmu při deštivých podmínkách.

Už dopole

Pirelli tento týden odjelo s pneumatikami pro rok 2017 už tři tisíce kilometrů!

9. září 2016, 08:44 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - Pirelli tento týden odjelo s pneumatikami pro rok 2017 už tři tisíce kilometrů!
Během tohoto týdne společnost Pirelli společně s týmy Ferrari a Mercedes testovalo nové širší pneumatiky pro rok 2017. Celkově bylo na novém obutí pro vozy Formule 1 odjeto tento týden tři tisíce kilometrů.

V úterý a ve středu testovalo italské Ferrari na okruhu Circuit de Catalunya ve Španělsku, kde nejprve Kimi Räikkönen odjel 111 kol (516,7 kilometrů), Sebastian Vettel následně 156 kol (726,1 km). Společně se stáji z Maranella testoval nové gumy také Mercedes, který pro své testovací jízdy využil okruh

Mercedes poprvé testoval pneumatiky pro rok 2017

7. září 2016, 10:57 | Pavel Raus | Komentáře
Ilustrační fotografie - Mercedes poprvé testoval pneumatiky pro rok 2017
Pirelli si pro příští sezónu připravilo pro týmy širší pneumatiky, od čehož si slibuje zvýšení rychlosti monopostů a nyní poskytuje nové produkty k otestování samotným týmům. Na francouzském okruhu Paul-Ricard testoval v úterý nové pneumatiky také Mercedes, ve kterém seděl Pascal Wehrlein. V Barceloně pak testoval Kimi Räikkönen na Ferrari.

Letošní vozy jsou pro účely testování s Pirelli upraveny tak, aby co nejvěrněji simulovaly vozy pro příští rok. Uměle se proto zvyšuje přítlak, který by měl příští rok vzrůst díky širším předním i zadním křídlům. Pirelli

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.