Pirelli

Poslední úprava:
18.3.2015 11:12
Italské Pirelli je pátou největší společností na světě, která dodává pneumatiky. Je rozšířena do více než 160 zemí celého světa a má síť o více než 10 000 distributorů a maloobchodníků. Od roku 2011 dodává tato firma pneumatiky i pro Formuli 1, kde vystřídala známý Bridgestone.

Informace

Pirelli

Související články

K čemu jsou hypersofty?

21. dubna 2018, 10:44 | Jan Fridrich
Ilustrační fotografie - K čemu jsou hypersofty?
Hypersofty jsou nejměkčí směsí, kterou má Pirelli k dispozici a poprvé ji uvidíme v Monaku a následně v Kanadě. Pneumatiky s růžovým zbarvením vyvolávají řadu otázek. Budou to pneumatiky, které uvidíme pouze v kvalifikaci? Použijí je týmy i v závodu kvůli své životnosti?

Podle italského výrobce Pirelli bylo cílem navrhnout hypersofty tak, aby je týmy využily během závodu. Někteří šéfové stájí s tím ale nesouhlasí. Toto Wolff je nazval jako „kvalifikační pneumatiky“. Podle šéfa Mercedesu nemůžou piloti startovat na nejměkčí směs

Robert Kubica si zaslouží další šanci ve Formuli 1, říká Pirelli

15. ledna 2018, 15:47 | Jan Fridrich
Ilustrační fotografie - Robert Kubica si zaslouží další šanci ve Formuli 1, říká Pirelli
Robert Kubica si zaslouží další šanci na předvedení svého potenciálu ve Formuli 1, říká závodní manažer Pirelli Mario Isola.

Polský pilot se zúčastnil testu pneumatik pro Pirelli po GP Abu Dhabi ve voze Williams. Britský tým zároveň vyhodnotil, jestli Robert Kubica má šanci se vrátit do koloběhu F1. Bylo by to poprvé od doby, kdy utrpěl zranění ruky při rally v roce 2011.

Očekává se, že Williams oznámí rusk&eacut

Pirelli příští rok představí nové nejměkčí pneu, fanoušci můžou hlasovat o jméně

13. listopadu 2017, 15:20 | Tadeáš Zíka | Komentáře
Ilustrační fotografie - Pirelli příští rok představí nové nejměkčí pneu, fanoušci můžou hlasovat o jméně
Jediný dodavatel pneumatik pro Formuli 1 Pirelli prosí fanoušky, aby mu pomohla vybrat nové jméno pro novou nejměkčí směs pneumatik, kterou příští rok představí.

Nová směs bude mít růžové označení a bude ještě měkčí a tedy i rychlejší, než současná nejměkčí ultra-měkká směs. Společně se ultra-měkkou fialovou, super-měkkou červenou, měkkou žlutou, středně tvrdou bílou a tvrdou oranžovou tak bude k výběru mezi šesti směsmi.

Pirelli fanoušky na

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.