Pirelli

Poslední úprava:
18.3.2015 11:12
Italské Pirelli je pátou největší společností na světě, která dodává pneumatiky. Je rozšířena do více než 160 zemí celého světa a má síť o více než 10 000 distributorů a maloobchodníků. Od roku 2011 dodává tato firma pneumatiky i pro Formuli 1, kde vystřídala známý Bridgestone.

Informace

Pirelli

Související články

Pirelli příští rok představí nové nejměkčí pneu, fanoušci můžou hlasovat o jméně

13. listopadu 2017, 15:20 | Tadeáš Zíka | Komentáře
Ilustrační fotografie - Pirelli příští rok představí nové nejměkčí pneu, fanoušci můžou hlasovat o jméně
Jediný dodavatel pneumatik pro Formuli 1 Pirelli prosí fanoušky, aby mu pomohla vybrat nové jméno pro novou nejměkčí směs pneumatik, kterou příští rok představí.

Nová směs bude mít růžové označení a bude ještě měkčí a tedy i rychlejší, než současná nejměkčí ultra-měkká směs. Společně se ultra-měkkou fialovou, super-měkkou červenou, měkkou žlutou, středně tvrdou bílou a tvrdou oranžovou tak bude k výběru mezi šesti směsmi.

Pirelli fanoušky na

Vettel havaroval při testování pneumatik do deště

9. února 2017, 21:31 | Jaroslav Drgoňa | Komentáře
Ilustrační fotografie - Vettel havaroval při testování pneumatik do deště
Testovací den mokrých pneumatik pro Sebastiana Vettela skončil předčasně po tom, co se svým Ferrari na okruhu ve Fioranu skončil v bariéře.

Němec měl sedět za volantem Ferrari během prvního testovacího dne pneumatik do deště od Pirelli. Dnes měl Němec otestovat jak budou fungovat nové, široké pneumatiky na zkušebním voze italského týmu při deštivých podmínkách.

Už dopole

Pirelli tento týden odjelo s pneumatikami pro rok 2017 už tři tisíce kilometrů!

9. září 2016, 08:44 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - Pirelli tento týden odjelo s pneumatikami pro rok 2017 už tři tisíce kilometrů!
Během tohoto týdne společnost Pirelli společně s týmy Ferrari a Mercedes testovalo nové širší pneumatiky pro rok 2017. Celkově bylo na novém obutí pro vozy Formule 1 odjeto tento týden tři tisíce kilometrů.

V úterý a ve středu testovalo italské Ferrari na okruhu Circuit de Catalunya ve Španělsku, kde nejprve Kimi Räikkönen odjel 111 kol (516,7 kilometrů), Sebastian Vettel následně 156 kol (726,1 km). Společně se stáji z Maranella testoval nové gumy také Mercedes, který pro své testovací jízdy využil okruh

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.