Pirelli

Poslední úprava:
18.3.2015 11:12
Italské Pirelli je pátou největší společností na světě, která dodává pneumatiky. Je rozšířena do více než 160 zemí celého světa a má síť o více než 10 000 distributorů a maloobchodníků. Od roku 2011 dodává tato firma pneumatiky i pro Formuli 1, kde vystřídala známý Bridgestone.

Informace

Pirelli

Související články

Robert Kubica si zaslouží další šanci ve Formuli 1, říká Pirelli

15. ledna 2018, 15:47 | Jan Fridrich
Ilustrační fotografie - Robert Kubica si zaslouží další šanci ve Formuli 1, říká Pirelli
Robert Kubica si zaslouží další šanci na předvedení svého potenciálu ve Formuli 1, říká závodní manažer Pirelli Mario Isola.

Polský pilot se zúčastnil testu pneumatik pro Pirelli po GP Abu Dhabi ve voze Williams. Britský tým zároveň vyhodnotil, jestli Robert Kubica má šanci se vrátit do koloběhu F1. Bylo by to poprvé od doby, kdy utrpěl zranění ruky při rally v roce 2011.

Očekává se, že Williams oznámí rusk&eacut

Pirelli příští rok představí nové nejměkčí pneu, fanoušci můžou hlasovat o jméně

13. listopadu 2017, 15:20 | Tadeáš Zíka | Komentáře
Ilustrační fotografie - Pirelli příští rok představí nové nejměkčí pneu, fanoušci můžou hlasovat o jméně
Jediný dodavatel pneumatik pro Formuli 1 Pirelli prosí fanoušky, aby mu pomohla vybrat nové jméno pro novou nejměkčí směs pneumatik, kterou příští rok představí.

Nová směs bude mít růžové označení a bude ještě měkčí a tedy i rychlejší, než současná nejměkčí ultra-měkká směs. Společně se ultra-měkkou fialovou, super-měkkou červenou, měkkou žlutou, středně tvrdou bílou a tvrdou oranžovou tak bude k výběru mezi šesti směsmi.

Pirelli fanoušky na

Vettel havaroval při testování pneumatik do deště

9. února 2017, 21:31 | Jaroslav Drgoňa | Komentáře
Ilustrační fotografie - Vettel havaroval při testování pneumatik do deště
Testovací den mokrých pneumatik pro Sebastiana Vettela skončil předčasně po tom, co se svým Ferrari na okruhu ve Fioranu skončil v bariéře.

Němec měl sedět za volantem Ferrari během prvního testovacího dne pneumatik do deště od Pirelli. Dnes měl Němec otestovat jak budou fungovat nové, široké pneumatiky na zkušebním voze italského týmu při deštivých podmínkách.

Už dopole

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.