Pirelli

Poslední úprava:
18.3.2015 11:12
Italské Pirelli je pátou největší společností na světě, která dodává pneumatiky. Je rozšířena do více než 160 zemí celého světa a má síť o více než 10 000 distributorů a maloobchodníků. Od roku 2011 dodává tato firma pneumatiky i pro Formuli 1, kde vystřídala známý Bridgestone.

Informace

Pirelli

Související články

Pirelli ořezalo duhu, od roku 2019 bude používat jen tři barvy

20. října 2018, 12:56 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Pirelli ořezalo duhu, od roku 2019 bude používat jen tři barvy
Ve snaze zjednodušit označování pro fanoušky se italský výrobce rozhodl změnit koncept barevného označování pneumatik. Namísto toho, aby každá směs měla vlastní barvu, budou nyní barvy pro každý víkend stejné, skrývat se však pod nimi bude vždy aktuální výběr.

Pirelli v paddocku Velké ceny USA oficiální představilo novou barevnou kombinaci svých pneumatik, kterou bude používat od roku 2019. Cílem je zjednodušit rozpoznávání pro fanoušky, neboť s přibývajícím počtem směsí je nyní situace často nepřehledná.

Italsk&yac

F1 zvažuje pro rok 2021 přechod na osmnáctipalcová kola

4. června 2018, 17:49 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - F1 zvažuje pro rok 2021 přechod na osmnáctipalcová kola
Tým inženýrů pod Rossem Brawnem připravuje pro sezónu 2021 novou sadu technických pravidel. Jejich součástí by přitom s relativně vysokou pravděpodobností mohla být změna v oblasti kol. Namísto současných třináctipalcových ráfků by se totiž mohly používat kola o průměru 18 palců.

Pirelli koncept osmnáctipalcových kol zkoumá již několik let. V roce 2014 jej dokonce poprvé otestoval, když se Charles Pic se speciálním obutím projel na Silverstonu za volantem vozu Lotus E22, o rok později pak v rámci víkendu Velké ceny Monaka s monopostem Dallara GP2/11 větší kola předvedl Martin Brundle.

K čemu jsou hypersofty?

21. dubna 2018, 10:44 | Jan Fridrich
Ilustrační fotografie - K čemu jsou hypersofty?
Hypersofty jsou nejměkčí směsí, kterou má Pirelli k dispozici a poprvé ji uvidíme v Monaku a následně v Kanadě. Pneumatiky s růžovým zbarvením vyvolávají řadu otázek. Budou to pneumatiky, které uvidíme pouze v kvalifikaci? Použijí je týmy i v závodu kvůli své životnosti?

Podle italského výrobce Pirelli bylo cílem navrhnout hypersofty tak, aby je týmy využily během závodu. Někteří šéfové stájí s tím ale nesouhlasí. Toto Wolff je nazval jako „kvalifikační pneumatiky“. Podle šéfa Mercedesu nemůžou piloti startovat na nejměkčí směs

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.