Týmovou režii jen v případě nouze, říká Binotto

Týmovou režii jen v případě nouze, říká Binotto

Šéf Ferrari Mattia Binotto se nechal slyšet, že i letos může italská stáj využívat týmovou režii. Činila by tak pouze v jednoznačných případech.

Na začátku loňské sezóny označil Mattia Binotto jako týmovou jedničku a aspiranta na mistrovský titul Sebastiana Vettela. Ten ale nakonec skončil v pořadí až za svým kolegou Charlesem Leclercem, o titul ani jeden jezdec nebojoval.

V letošní sezóně budou oběma jezdcům stanoveny rovnocenné podmínky. Prioritou ale zůstávají zájmy týmů, čemuž dle Binottových slov oba jezdci rozumí.

Charles Leclerc, který vloni získal dvě vítězství, přičemž jedno vybojoval na domovské půdě Ferrari v Monze, prokázal jasné schopnosti a Binotto věří, že je mladý Monačan připraven bojovat o titul.

„Myslím si, že je připraven,“ prozradil šéf Scuderie. „Vloni zajel fantastickou, úžasnou sezónu. Jeho výsledky byly ke konci roku vyrovnané se Sebastianovými. Podle mě je připraven (na boj o titul – pozn. red.).“

„Je dobré, že jsou na stejné úrovni. Oba ví, že tým zůstává prioritou číslo jedna. Týmová režie tak stále zůstává ve hře.“

„Netvrdím, že ji budeme využívat. Přistoupíme k ní jen v případě, že bude výhodná pro výsledek týmu. Musí se ale jednat o jednoznačný případ.“

Podle Binotta si na sebe oba jezdci zvykli a lépe si rozumí. Vloni mezi nimi panovala rivalita, která vyústila vzájemnou kolizí během GP Brazílie. Šéf Ferrari věří, že letos nebude muset do jejich vzájemných soubojů zasahovat.

„Loňský rok byl pro oba jezdce a pro mě velmi užitečný, nyní se lépe chápeme. Víme, jak se chovat a jakou roli v týmu máme.“

„Oba se lépe poznali a lépe si rozumí. Jsem spokojený s úrovní našich dialogů, oba přispívají ve vývoji auta,“ zakončil Binotto.

Binotto se již dříve vyjádřil, že vztah pilotů Ferrari není tak vyostřený, jak jej zobrazují některá média. Rivalita mezi nimi panuje jen během samotného závodu, jinak spolu dobře vychází.

Sdílejte na:
Zavřít