Toto Wolff se smířil s výsledkem loňské sezóny

Toto Wolff řekl, že se již smířil s tím, že Max Verstappen získal titul mistra světa v sezóně 2021. Max Verstappen porazil Lewise Hamiltona za kontroverzních okolností v posledním závodě loňské sezóny, který se jel v Abú Zabí.

Stalo se tak, když sedminásobného mistra světa předjel v posledním kole po sporném restartu závodu.

Bývalý ředitel závodů F1 Michael Masi tehdy dovolil vrátit se do stejného kola, ve kterém byl lídr závodu, pouze monopostům, které se v tu chvíli nacházely právě mezi Hamiltonem a Verstappenem.

Toto rozhodnutí znamenalo, že se Verstappen, který měl v tu chvíli čerstvé měkké pneumatiky, dostal přímo za Brita, který byl naopak na starých tvrdých pneumatikách. Tento rozdíl v přilnavosti nakonec poskytl rozhodující výhodu nizozemskému závodníkovi, který tak mohl vyhrát závod společně s celým šampionátem.

Hamilton přišel o možnost získat rekordní osmý titul v kariéře, zatímco Verstappen si zajistil svůj první.

Toto Wolff v rozhovoru pro Autosport přiznal, že denně myslí na to, co se tehdy 12. prosince stalo. Nicméně se již od kontroverzního výsledku posunul dál.

„Myslím na to každý den. Ale už jsem se s tím, že se Max stal mistrem světa, smířil, protože si to zasloužil.“

„Jak to tehdy dopadlo, myslím si, že si zakládám na férovosti, a především na sportovní férovosti.“

„To je to, co mi dává základní lásku ke sportu. A ten den se do toho kopalo.“

Před začátkem sezóny 2022 byl Masi odvolán ze své pozice ředitele závodů F1. A nyní se o ni dělí Niels Wittich a Eduardo Freitas.

Již několikrát se však objevily otazníky ohledně konzistentnosti jejich rozhodnutí a traťových limitů, na které upozorňovalo několik jezdců.