Moje nejhorší obavy se staly skutečností, řekl Hamilton

Moje nejhorší obavy se staly skutečností, řekl Hamilton

Lewis Hamilton promluvil o loňské Velké ceně Abú Zabí, kde se, dle jeho slov, „jeho největší strach stal skutečností“, když bojoval o rekordní osmý vítězný titul F1.

Pilot Mercedesu byl na cestě k dalšímu titulu mistra světa, když v pozdní fázi závodu byl po havárii aktivován safety car a následný restart obrátil vše naruby.

Jeho rival, Max Verstappen, mohl zajet do boxů, kde obul nejměkčí sadu pneumatik a navíc padlo kontroverzní rozhodnutí od vedení závodu, které povolilo vrátit se do stejného kola pouze pilotům, kteří byli mezi Nizozemcem a vedoucím Britem.

Verstappen poté předjel Hamiltona v závěrečném kole závodu a tím si zajistil první mistrovský titul.

„Vidíte, jak se věci začaly vyvíjet a moje nejhorší obavy se naplnily,“ řekl Hamilton magazínu Vanity Fair.

„Říkal jsem si, že není možné, že by mě o tohle připravili. To se nemůže stát. Nestane se to. Určitě ne.“

„Nevím jestli zvládnu popsat co jsem cítil. Pamatuju si, jak jsem tam nevěřícně seděl a nemohl tomu uvěřit. Uvědomil jsem si, že si musím rozepnout pásy a dostat se odtamtud. Musím se dostat ven, musím v sobě najít sílu. Žádnou jsem v sobě neměl.“

„Řekl bych, že to byl jeden z nejtěžších okamžiků, jaké jsem zažil za hodně, hodně dlouhou dobu. Věděl jsem, co se stalo. Věděl jsem, jaké rozhodnutí padla a proč. Ano, věděl jsem, že něco není v pořádku.“

V následujících měsících se vedlo vyšetřování, jehož výsledkem od FIA bylo, že k neštěstí vedla lidská chyba.

Hamilton se po závodě stáhl ze sociálních sítí, čímž vyvolal debatu, zda-li vůbec bude pokračovat jako jezdec ve formuli 1. Brit sám přiznává, že byl na pochybách.

„Samozřejmě jsem přemýšlel, jestli chci pokračovat,“ říká Hamilton.

Michael Masi, který byl tehdy ředitelem závodu, brzy poté odstoupil a jeho místo letos převzali střídavě Niels Wittich a Edurardo Freitas.

Sdílejte na:
Zavřít