Toto Wolff prozradil, jak může WEC pomoci Schumacherovi

Toto Wolff prozradil, jak může WEC pomoci Schumacherovi

Mick Schumacher v letošní sezóně byl třetím jezdcem Stříbrných šípů a v této roli bude působit i v nadcházející sezóně. Několikrát ho v tomto roce pochválil za vynikající práci na simulátoru Toto Wolff a i jezdci Mercedesu George Russell a Lewis Hamilton.

Rakouský šéf týmu prohlásil, že působení německého pilota ve vytrvalostních závodech (WEC) je pro mladého jezdce velmi dobrou příležitostí, jak prokázat, že má schopnosti, které týmy ve formuli 1 ocení.

Mick Schumacher ztratil sedačku v královně motorsportu na konci sezóny 2022, kdy americká stáj Haas dala přednost zkušenějšímu Nicu Hülkenbergovi. Němec uvedl, že ho role rezervního pilota Mercedesu pro letošní rok naučila spoustu užitečných věcí, ale chtěl opět získat sedačku v závodním týmu a tuto příležitost dostal právě od Alpine pro vytrvalostní závody.

„Myslím, že jeho vstup do WEC s Alpine je pro něj velmi dobrou příležitostí. Věřím, že odvede perfektní práci a udrží se v kondici, bude závodit a možná se vrátí do formule 1,“ uvedl v krátkém zhodnocení Toto Wolff.

Sdílejte na:
Zavřít