Tost: Albon bude velmi úspěšný jezdec Formule 1

Tost: Albon bude velmi úspěšný jezdec Formule 1

Ředitel týmu Toro Rosso Franz Tost říká, že nováček Alexander Albon zapůsobil na tým a že je připraven na úspěšnou kariéru na nejvyšší úrovni tohoto sportu.

Albon, který poprvé usedl do vozu Formule 1 teprve během únorového shakedownu, doposud vždy předčil svého týmového kolegu Daniila Kvjata.

Své první body si připal po Velké ceně Bahrajnu, kde Albon dojel na 9. místě.

„Po prvních testech jsme byli poměrně příjemně překvapeni,“ řekl Tost.

„Odvádí skvělou práci, jestli takhle bude pokračovat dále, stane se z něj velmi úspěšný pilot Formule 1.

Jeho síla je v kontrole vozu, jelikož doposud, a doufejme, že to tak zůstane, neměl nehodu.

Jeho silnou stránkou je i jeho technické porozumění. Vždy přijde s docela dobrou zpětnou vazbu, která přesně odpovídá tomu, co Daniil, který je mnohem zkušenější, říká.

Také dobře rozumí pneumatikám. Myslím, že se to naučil již ve Formuli 2, protože i tam se musíte starat o pneumatiky a dobře s nimi zacházet.“

Přestože Albonovi pomohlo k bodům z Bahrajnu odstoupení obou Renaultů, Tost řekl, že Albon měl smůlu v kvalifikaci, a tak si výsledek zasloužil.

„Měl velmi úspěšný závod. V kvalifikaci měl smůlu, protože část předního křídla se zlomila, jinak jsem přesvědčen, že by mohl být v první desítce. Měl rozumně dobrý start a poté závod bez větších problémů.

Dobře zvládl práci s pneumatikami, a proto si zasloužil devátou pozici. Udělal fantastickou práci během prvního stintu, byl mimo mnoho, mnoho kol a dokončil závod na těchto pneumatikách.

„Musím říct, že všichni tři nováčci si zaslouží být ve Formuli 1. Alex dělá fantastickou práci, stejně jako Lando Norris a George Russell.“

Sdílejte na:
Zavřít