Toro Rosso je nadšené z fantastického výkonu Hondy

Toro Rosso je nadšené z fantastického výkonu Hondy

Italská stáj si nemůže vynachválit spolupráci s japonskými motoráři, protože jejich pohonné jednotky jsou čím dál lepší.

Toro Rosso vstupuje s Hondu již do druhé sezóny, přičemž v té první se ještě potýkali s poměrně velkými problémy a ve druhé polovině ročníku byli pasováni do role „pokusného králíka“ pro Red Bull, který se tak chtěl ujistit, že neudělal s odchodem od Renaultu chybu.

První část zimních testů v Barceloně byla pro Hondu velmi produktivní, neboť vozy poháněné jejich motory odjely druhý nejvyšší počet kol.

„Program motoru byl fantastický,“ odpověděl nový technický ředitel Toro Rosso Jody Egginton na otázku, zda se neobjevily nějaké spory. „Honda pracovala v pozadí. Je to fantastické.

Byli bez kompromisní. Bylo to skvělé, pohonná jednotka je fantastická. Mohli jsme pokračovat tam, kde jsme skončili minulý rok.“

Tým se sídlem ve Faenze rovněž profituje z toho, že jsou již seznámeni s kulturou Hondy a s tím, jak lidé v továrně pracují. „Takže ze strany Hondy v tom pokračují a my je necháváme dělat jejich program.“

Egginton věří, že Honda udělala velký pokrok jak v oblasti spolehlivosti, tak i rychlosti. Nicméně drobný posun zaznamenal už vloni.

„Honda byla minulý rok ve vývoji silná. Našli mnoho kilowatů a my se rapidně posunuli vpřed. Jako každý výrobce motorů i v Hondě byli přes zimu v jednom kole. Pracovali na dalších krocích a my jsme pozorně zkontrolovali, co se přes zimu naučili.“

Technický ředitel připomíná, že každý tým je blízko limitům operačního okna motoru, protože všichni chtějí zjistit, jak na tom doopravdy jsou.

„Od loňského roku udělal motor fantastický krok vpřed. Koncem minulého roku bylo jasné, že ten krok udělali a pokračují v tom. V tomto ohledu jsme šťastní,“ pochvaluje si spolupráci s Japonci.

Sdílejte na:
Zavřít