Todt prozradil, v čem se Verstappen podobá Schumacherovi

Todt prozradil, v čem se Verstappen podobá Schumacherovi

Bývalý prezident FIA Jean Todt v nedávném rozhovoru řekl, že si všiml podobností mezi pilotem Red Bullu Maxem Verstappenem a jedním z nejvíce úspěšných jezdců formule 1 Michaelem Schumacherem.

Todt mnoho let spolupracoval s Schumacherem během jeho dominantních let u Ferrari, aby se následně ujal vedoucí pozice v řídícím orgánu sportu.

Schumacher během kariéry získal sedm titulů mistra světa, přičemž Verstappen má na svém kontě zatím dva, které si zajistil v letech 2021 a 2022. Mladý Nizozemec je také zatím největším kandidátem na zisk toho letošního.

V rozhovoru pro Corriere della Sera Todt o Verstappenovi řekl: „Je rychlý, dělá velmi málo chyb a je to bojovník stejně jako Michael. Nicméně po lidské stránce ho znám příliš málo na to, abych ho mohl soudit.“

„Michael se mohl zdát trochu troufalý a nepříjemný, když závodil, ale on tím jen skrýval to, že byl plachý. Byl skromný a vždycky zpochybňoval sám sebe. Nikdy neobviňoval tým, ani když mu v Silverstone naší chybou praskly brzdy.“ 

„Neporovnávám je, ale on a Max mají jednu věc společnou. Jezdí totiž za nejlepší tým, a to pomáhá.“

Verstappen si dominantním způsobem došel pro titul v sezoně 2022 poté, co Ferrari nezvládlo dlouhodobě konkurovat Red Bullu. Letos to pro tým z Maranella vypadá ještě o něco hůře, jelikož není už ani druhým nejlepším týmem a pravděpodobně nebude bojovat o titul.

Todt ocenil rychlost Charlese Leclerca, a to i navzdory jeho nešťastnému startu do této sezony. „Ve formuli 1 jsou dobří piloti a pak je ještě malá skupinka těch velmi dobrých, které je součástí i Leclerc,“ řekl.

A i když Ferrari čeká na titul už od roku 2007, kdy ho naposledy pro Scuderii získal Kimi Räikkönen, tak věří, že stále patří k nejsilnějším týmům tohoto sportu.

„Ferrari zůstalo od mého odchodu jedním z nejsilnějších týmů formule 1. Něco jim chybí a tím je hlavní hrdina, nicméně i tak by to zatím na mistrovský titul nestačilo. Dejme jim čas, aby ukázali, že jsou schopni stát se šampiony.“

Sdílejte na:
Zavřít