Todt chce návrat tankování během závodů

Todt chce návrat tankování během závodů

Prezident FIA Jean Todt požádal vůdce Formule 1, aby zvážili, zda by se tankování od roku 2021 mělo vrátit ve snaze zlepšit podívanou.

Řídící orgán automobilových závodů spolupracuje s týmy a majiteli F1 Liberty Media na řadě nových pravidel po dobu dvou let zaměřených na to, aby závodění bylo pro fanoušky více vzrušující a těsnější.

Todt řekl britským médiím na Silverstonu před víkendem Velké ceny Velké Británie, že jedna z věcí, kterou chtěl zhodnotit, je, zda by měl být návrat tankování součástí nového balíčku pravidel.

Tankování bylo zakázáno od začátku roku 2010 kvůli obavám šéfů sportu o jeho nákladech a bezpečnostních důsledcích.

Todt řekl: „Osobně bych rád viděl tankování, ale jsem rád, že vidím studii o pozitivech a negativech. Auta se zřejmě stávají příliš těžkými. To je něco, o čem jsme diskutovali.“

Snažím se analyzovat, co by to znamenalo, kdybychom znovu zavedli tankování, protože kdybyste znovu zavedli tankování, budete mít na začátku závodu lehčí auta a můžete mít menší auta.“

I když je mnoho změn z roku 2021 zaměřeno na snížení nákladů, zdá se, že návrat tankování je s touto snahou v rozporu, protože týmy by musely kupovat nové vybavení.

Todt k tomu však byl skeptický, když řekl: „Když slyším, že to bude dražší, nutí mě to se smát. Když vidím velikost týmových motorhomů, nemyslím si, že je to cena, která bude vrahem představení. “

Ačkoliv tankování bylo oblíbené u fanoušků, bylo také přijato, že tento závodní styl ničí předjíždění, jelikož pro jezdce je jednodušší dostat se dopředu pomocí strategie než předjetím ostatních jezdců na trati.

Sdílejte na:
Zavřít