Tisková konference TV Nova: Vysílání F1 čeká změny

Tisková konference TV Nova: Vysílání F1 čeká změny

V Praze se dnes odehrává tisková konference ohledně nově získaných vysílacích práv na přenos formule 1 televizní stanicí Nova. Přinášíme aktuální informace.

Formule 1 se po deseti letech vrací na televizi Nova. Vysílat ji bude stanice Nova 5 a začne se tréninky na Velkou cenu Bahrajnu.

Novým stanicím se přezdívá motokanály. Fanoušci budou moci sledovat nejen formuli 1 na Nova Sport 5, ale i MotoGP na Nova Sport 6, WorldSBK, přenášet se budou i různé fotbalové ligy.

roli Nova Sport v rámci Skupiny Nova se zmíní Didier Stoessel, CEO společnosti CME, která Novu vlastní.

„Dříve formuli 1 sledovali hlavně muži, dnes jsou to muži i ženy skoro 50 na 50. Rozhodli jsme se, že je důležité, aby náš komentátorský tým reflektoval tuto realitu. Snažil jsem se o to i ve vlastním týmu, dali mi tři muže a jednu ženu, ale měli jsme skvělý tým, který i přes to, odkud pocházel předal pocit, který je jiný od toho, co jste dosud slyšeli v české televizi.

Další velký rozdíl, dříve v České republice, komentátoři byli dva muži zamčení v místnosti někde v Praze, koukali na obrazovku, a komentovali závod. To již nebude to, co budeme dělat. Budeme dělat dvě jiné věci – na 5 závodů budeme mít tým pěti až osmi lidí, který pojede na závody. Vybrali jsme Monako, Las Vegas, Rakousko, Maďarsko a Ázerbájdžán. Na těchto pěti Velkých cenách budete mít kompletní pokrytí celého závodu, naše reportéry na gridu, jak dělají rozhovory s piloty, inženýry, ukáží vám vnitřek garáží, jak fungují mechanici a budou přímo tam. To je něco, co se tady ještě nedělalo. A nadto pět závodů bude komentováno komentátorem s kameramanem s cílem ukázat, co se děje uvnitř formule 1, zprostředkovat emoce a co cítí fanoušci, kteří jsou přímo u trati, ukázat vám, že se nejedná pouze o hráče, kteří jen někam jezdí, ale zažívají skvělé momenty, které můžete také zažít.“

Od nové sezóny fanoušky formule 1 přivítá čtveřice komentátorů, a to Jitka Poláková, Števo Eisele, Josef Král a Pavel Fabry.

Komentovat nyní budou ve trojici, ačkoliv ve studiu budou všichni 4 komentátoři. Dalším bonusem bude pozávodní studio. Komentátoři si připravili i další novinky, které však zatím neprozradí a fanoušci si na ně budou muset počkat až do začátku sezóny. Novinkou je, že ve studiu bude přítomno 20 fanoušků. Dostupný bude i livestream přímo z komentátorské kabiny.

Vysílána bude formule 1, formule 2, formule 3, ale i formula Academy.

Zákulisní informace přinese Števo Eisele už z předsezónních testů v Bahrajnu.

Formule 2 bude komentována Pavlem Fabrym. Ten se jako všichni ostatní těší z toho, že ve formuli 2 nadále máme Romana Staňka, který bude reprezentovat Českou republiku. Díky novinkám týkajících se vysílání bude studio mít přístup přímo „do kuchyně“ i samotné F2.

Na několika víkendech uvítá komentátorská kabina i Gabrielu Jílkovou.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Kristýna Dytrtová)
Sdílejte na:
Zavřít