Tanabe vysvětlil, proč se opozdil při nástupu na pódium

Tanabe vysvětlil, proč se opozdil při nástupu na pódium

Technický ředitel Hondy Toyoharu Tanabe se opozdil při nástupu na pódium po Velké ceně Rakouska, jelikož nevěděl, co má po prvním vítězství dělat.

Max Verstappen zvítězil v domácím závodě Red Bullu a zajistil tak týmu první letošní vítězství, které je zároveň prvním vítězstvím s novým dodavatelem motorů Hondou.

Verstappenovo vítězství je prvním vítězstvím Hondy od návratu do Formule 1 v roce 2015. Předchozí vítězství bylo vítězství Jensona Buttona z roku 2006.

Tanabe, který byl na konci roku 2017 jmenován technickým ředitelem Hondy a dohlížel na významné zlepšení výsledků na trati, byl vybrán, aby Hondu jako vítězného motoráře zastupoval na pódiu.

Nicméně zmeškal nizozemskou a rakouskou hymnu a přišel akorát včas, aby převzal trofej.

 

„Byl jsem překvapen, když mi bylo řečeno: ‚jdeš na pódium,“ řekl Tanabe.

„Nevěděl jsem, co mám dělat. To je důvod, proč jsem byl na pódiu později než ostatní. Musíte stát před národní hymnou, pomyslel jsem si: ‚musím tam být‘, ale opozdil jsem se.

Bylo to samozřejmě poprvé. Řekl jsem si: ‚Jsem tak rozrušený, co mám dělat?‘

Nikdo mi nic neřekl! Ale bylo to skvělé. Mohl jsem pod sebou vidět členy týmu, také Red Bull, byli šťastní, také fanoušků tam bylo hodně.“

Poté, co zvedl trofej, objal ho šéf DTM a bývalý pilot Formule 1 Gerhard Berger.

Tanabe začal s Hondou ve Formuli 1 v roce 1990 v McLarenu jako Bergerův inženýr.

Bývalý technický ředitel Hondy v IndyCar poděkoval zaměstnancům z Japonska a Velké Británie za jejich „neúnavnou“ práci a že to „konečně dokázali“. Poděkoval také Toro Rosso za roli juniorského týmu Red Bullu, který pomohl Hondu „nasměrovat správným směrem.“

„Honda to neudělala sama, a proto chceme uznat přínos našich externích dodavatelů,“ řekl Tanabe.

„Toto vítězství je také způsob, jak poděkovat všem našim fanouškům po celém světě za jejich stálou podporu. K tomuto sportu jsme se vrátili v roce 2015, ale dnes se cítíme jako na novém začátku.

I když si můžeme na chvilku vychutnat oslavy, musíme se co nejdříve vrátit do práce, protože stále musíme stáhnou ztrátu  výkonnosti na nejrychlejší týmy.“

Sdílejte na:
Zavřít