Russell by Verstappenův možný konec v F1 pochopil
Čtyřnásobný šampion by na konci sezóny mohl formuli 1 opustit. Nad budoucností Maxe Verstappena se zamyslel George Russell, kterého by odchod Nizozemce mrzel, zároveň by ho dokázal pochopit.
Sezóna 2026 je 77. ročník královny motorsportu. Formule 1 představí kompletně novou éru monopostů s aktivní aerodynamikou.
Čtyřnásobný šampion by na konci sezóny mohl formuli 1 opustit. Nad budoucností Maxe Verstappena se zamyslel George Russell, kterého by odchod Nizozemce mrzel, zároveň by ho dokázal pochopit.
Britský komentátor formule 1 Alex Jacques tvrdí, že Fernandovi Alonsovi už se v šampionátu krátí čas. Podle Jacquese nemá smysl, aby Španěl čekal, jestli se partnerství Aston Martinu s Hondou osvědčí.
Loňská šampionka F1 Academy usedla za volant monopostu Mercedesu z roku 2021 a v Silverstone absolvovala svůj soukromý test. Nadějná dívka bude letos závodit i v jiných kategoriích, svého snu se stále nevzdává.
Ani nečekaná měsíční pauza neznamená pro Ferrari zpomalení. Strávení den v Maranellu ukázal, že italská stáj místo odpočinku naplno analyzuje data, dolaďuje logistiku a piluje detaily před Velkou cenou Miami i další částí sezóny.
Stefano Domenicali doufá, že Verstappen ve formuli 1 zůstane i po tom, co označil jejich rozhovory za konstruktivní. Generální ředitel formule 1 zdůrazňuje, že konfrontační přístup nikomu neprospívá, protože sport nakonec přesahuje jednotlivce.
Formule 1 vždy byla v okruhovém závodění tou nejvyšší metou, na kterou chtěl dosáhnout každý závodník. Podle jezdce IndyCar Pato O’Warda se to však po letošní změně pravidel zásadně liší. Královna motorsportu už ho prý neláká a označil ji za umělou.
Nigel Mansell ocenil formu a přístup Lewise Hamiltona ze začátku letošní sezóny. Pilot Ferrari vypadá, jako kdyby znovu objevil lásku k závodění a za své aktuální působení si vysloužil pochvalu od dalšího mistra světa.
Pilot Mercedesu George Russell vnímá jarní přestávku pozitivně. Pauzu vnímá jako skvělou příležitost pro svůj vlastní reset a před Miami vyzařuje neochvějné sebevědomí. Může za to údajně silný balík Mercedesu.
Rakouský tým Red Bull povýšil svého dlouhodobého výkonného šéfa Bena Waterhouse. Do Milton Keynes pak přijde další posila ze sesterské stáje Racing Bulls.