Stroll: Za špatnou sezónu mohou promarněné příležitosti

Stroll: Za špatnou sezónu mohou promarněné příležitosti

Lance Stroll naznačil, že promarněné příležitosti během sezóny 2023 mají za vinu špatné výsledky, a tak obrovský bodový rozdíl mezi ním a jeho týmovým kolegou, Fernandem Alonsem.

Z předsezónních testů Lance Strolla vyřadilo zraněné zápěstí, přesto se stihl vrátit již na úvodní závod a zapůsobil šestým místem v Bahrajnu a čtvrtým místem v Austrálii. Zatímco Fernando Alonso během sezóny využil toho, jak kompetitivní letošní vůz Aston Martinu je a získal osm umístění na stupních vítězů, Stroll si již svůj výsledek z Melbournu vylepšit nedokázal. Mezi Itálií a Mexikem se navíc potýkal se sérií šesti vyřazení v první části kvalifikace v řadě. V závěru sezóny se vzchopil, v Brazílii proměnil třetí místo na startovním roštu v páté a stejně tak se umístil i v Las Vegas.

Stroll popisuje, že během sezóny nikdy nepochyboval o svých schopnostech, problémem však byla jeho důvěra ve vůz Aston Martinu.

Je to určitě dobrý pocit, když se daří. Ale věděl jsem, že pokud cítím, že to pode mnou dobře funguje, a že můžu s autem v klidu jezdit, aniž bych něco řešil a musel se něčemu, co mi na něm vadí, přizpůsobovat, tak budu na dobré úrovni a dostanu ze sebe maximum. A vím, že po několik měsíců byly víkendy, kdy jsem se změnami, které byly provedeny, prostě nemohl dostat do takové pozice, abych se cítil v autě uvolněně a můžu jezdit, jak nejlépe umím. Protože se prostě nechovalo tak, jak bych chtěl,“ postěžoval si mladý Kanaďan.

„A na téhle úrovni, když máte takové problémy, když se prostě auto nechová tak, jak chcete, a neodpovídá vašemu stylu jízdy, tak to nebude fungovat. A myslím, že v takových chvílích byste neměli dávat pochyby sami sobě. Musíte prostě vědět, že když to tam bude a bude se to chovat tak, jak chcete vy, půjde to dobře, a když to tam nebude, nebude se to chovat, jak chcete, tak to bude náročnější. To je F1, všichni jezdci jsou na velmi vysoké úrovni, pokud se necítíte ve svém autě pohodlně a sebejistě a prostě nejedete volně a nefunguje to, nikdy nebudete kompetitivní. Tak to asi vnímám já.“

Lance Stroll zakončil poslední sezónu se značnou ztrátou 132 bodů na svého zkušenějšího týmového kolegu, který se umístil na čtvrtém místě. Poukázal však na četné incidenty, které nemohl ovlivnit a které mu během sezóny zabránily získat vyšší počet bodů.

Ano, byla to sezóna se spoustou smůly, spousta promarněných příležitostí. Nerad používám slovo smůla, spíš promarněné příležitosti. Ale asi je to smůla, když si vzpomenu na ty poruchy a tak. Měli jsme závody jako Saudská Arábie, kde jsme jeli na čtvrtém místě, problém s motorem. Kvalifikace v Monaku, náraz do nečistot na trati. Poškození auta ve druhé části kvalifikace, start ze středu pole, víkend je pryč,“ přemítal Stroll.

„Vzpomínám si na místa, jako je Suzuka, kde jsem měl dobrý závod, selhalo zadní křídlo. V Zaandvortu jsme vynechali pitstop, když začalo pršet, zůstali jsme na trati, to bylo špatné rozhodnutí. Měli jsme dobrou šanci, že tam získáme hodně bodů. Ale myslím, že to k sezóně patří.“

Někdy se vám hodně daří. A někdy to nejde vždy podle vašich představ. A myslím, že pokud se snažíte zůstat tak nějak v přítomnosti a soustředit se na jeden víkend za dalším, všechny ty věci, které se nějak nedaří se v dalším závodě mohou rychle změnit a všechny se vydaří. A pokud nejste zcela v přítomnosti a jste zahledění do minulosti, do všeho, co se stalo, někdy ty příležitosti propásnete, když se příště objeví. A to není dobré. Myslím, že to je opravdu o přítomnosti. Je to o tom, brát to jeden závod po druhém. A smířit se s tím, že někdy to může být jako na horské dráze. Není to vždy hladká jízda, není to vždy rovinka, tak je to prostě v závodění,“ zakončil Stroll.

Sdílejte na:
Zavřít