Stroll se obával, že kvůli zranění vynechá několik závodů

Stroll se obával, že kvůli zranění vynechá několik závodů

Lance Stroll se vyjádřil k rozsáhlosti zranění, která utrpěl v rámci předsezonní přípravy během tréninku na kole. Lékaři, kteří měli Kanaďana na starost, se obávali, že kvůli této nehodě nestihne pilot Aston Martinu několik úvodních závodů nové sezony.

Stroll měl nehodu během tréninku na kole ve Španělsku 18. února a bylo okamžitě jasné, že předsezonních testů se nezúčastní. To, že nastoupí ve Velké ceně Bahrajnu, oznámil Aston Martin až ve čtvrtek před závodním víkendem.

Kanaďan se kvalifikoval na osmém místě, přičemž v závodě si ještě o dvě příčky polepšil. Jeho týmový kolega Fernando Alonso dojel třetí a zajistil tak pro britskou stáj podium, což se naposledy povedlo Sebastianovi Vettelovi v Baku roku 2021.

Na sociálních sítích Stroll v úterý oznámil, že utrpěl zlomeninu a vykloubení pravého zápěstí, zlomeninu levého zápěstí, částečnou zlomeninu levé ruky a zlomeninu palce na pravé noze.

„Věřil jsem, že zmeškám nejen testy, ale i prvních několik závodů,“ napsal Stroll.

Doktor Xavier Mir, který v minulosti léčil také jezdce MotoGP, operoval zápěstí mladého pilota dva dny po zranění a řekl, že bude pravděpodobně schopný nastoupit do druhého závodu v Džiddě.

„Doktorova předpověď byla, že pokud bych tvrdě pracoval, s trochou štěstí bych stihl již závod v Bahrajnu, ale to vypadalo nepravděpodobně.“

Stroll byl informován, že zlomeniny levého zápěstí a ruky spolu s palcem na noze vyžadují konzervativnější přístup.

„Můj lékařský tým se ujistil, že děláme všechno, co pomáhá hojení kostí. Stalo se to mým zaměstnáním na plný úvazek, když jsem se snažil zkombinovat vše, co by mohlo pomoci, a to i když to bylo jenom o 0,5 procenta. Ze začátku byl progres pomalý. Potřeboval jsem asistenci při běžných domácích činnostech.“

„Každý den se to zlepšovalo a jakmile jsme čtvrtý den sundali sádru, vypadalo to se závodem v Bahrajnu nadějně.“

„Rehabilitace vyžadovala tvrdou a vytrvalou práci, ale se skvělým lékařským týmem a podporou mých přátel a rodiny, jsem dokázal jít i přes bolest a vrátit se na trať již v Bahrajnu.“

Sdílejte na:
Zavřít