Stroll přiznává, že vypadnutí v Q1 bolí

Stroll přiznává, že vypadnutí v Q1 bolí

Lance Stroll přiznal, že řada nepostoupení z Q1 jsou „bolestí v zadku“, jelikož si myslí, že od lepších výsledků ho dělí jen maličkosti.

Jezdci Racing Pointu se letos nepovedlo postoupit z Q1, a tak pokračuje jeho série nepostoupení, která začala během loňské VC Spojených států, když byl ještě jezdcem Williamsu. Na kontě jich má už 13 v řadě.

Kanaďan je ale ohledně situace pozitivní, jelikož má radost z toho, že dokáže věci otočit v závodě. Letos již třikrát dojel na bodech.

„V mysli vím, že je to pouze proces a v tomto momentu zažívám během sobot trochu bolest v zadku,“ řekl Stroll ohledně jeho vypadnutích v Q1.

„Loňský rok neberu v potaz, protože výsledky odpovídají tomu, jak na tom auto během sobot bylo, ale letos se dívám kupředu a vidím velmi vzrušující sezónu a vím, že naše neděle jsou opravdu silné.

A nakonec, kdybych se mohl hlásit v neděli o body, spíše než aby se mi o sobotách dařilo, udělal bych to. Dokázali jsme, že se nám v závodech daří dobře. Ale je to stále oblast, na které můžeme stavět a my na tom musíme dále pracovat. “

Stroll si myslí, že jeho potenciál je lepší, než naznačují jeho vypadnutí z Q1 a naznačuje, že incidenty, jakými jsou zpomalení provozem nebo problém motoru, který ho postihl v Kanadě, se ukázaly jako drahé.

„Jsou to maličkosti,“ řekl. „Vím, že při mnoha příležitostech jsme mohli být v Q2, ale nedaří se.

V Kanadě jsme měli problém s motorem. V Monaku jsem se zasekl v provozu a v Melbourne, kde jsme na tom byli dobře a měli jsme na Q3, nám sobotu zkazil provoz. Jsou to malé věci, ale věřím, že pro všechny je to stejné.“

Stroll si také myslí, že se v autě cítí pohodlněji během závodu, na rozdíl od kvalifikace, kde Racing Point trpěl kvůli špatnému vyvážení.

„V autě jsem se cítil lépe během nedělí,“ řekl. „Dává mi to, co hledám, což můžu využít ke svému prospěchu a správně používat pneumatiky, což také vede k dobrému závodu.

Je to velká část závodění. Starty a práce s pneumatikami jsou dnes ve Formuli 1 důležité. A nakonec to je to, co přináší body a to je přesně to, co chceme.“

Sdílejte na:
Zavřít