Stříbro je pravé zlato, říká Brawn o Mercedesu

Stříbro je pravé zlato, říká Brawn o Mercedesu

Dominance Mercedesu zatím přetrvává, byť bylo před začátkem sezóny favorizováno Ferrari. Absolutní bezchybnost Stříbrných šípů udělala dojem i na jejich bývalého šéfa.

Pokud se podíváme na výsledky od roku 2014, kdy začala turbo éra, zjistíme, že všechny ročníky patřily jedinému týmu – Mercedesu. Stáj se sídlem v Brackley si nejlépe poradila s nástrahami nových pravidel a přechodem na šestiválcové turbomotory o objemu 1,6 litru a zaslouženě vyhrála pět titulů v řadě, čímž se pomalu dotahuje na legendární tým z Maranella. Ferrari se to podařilo za éry Michaela Schumachera hned šestkrát po sobě. Trojcípá hvězda je tak krůček od toho tento rekord dorovnat.

Byť byly zimní testy příslibem zvratu a ukončení dominance německé stáje jejich největšími rivaly z Maranella, v úvodních závodech se vše vrátilo do starých kolejí a od Austrálie po Ázerbájdžán dominoval opět právě Mercedes, jehož jezdcům pokaždé v cíli patřilo první a druhé místo.

„Stříbro je pravé zlato,“ trefně shrnul bývalý šéf Mercedesu Ross Brawn, který dovedl k mistrovskému titulu i tým z Maranella, a to pětkrát v řadě. Ovšem to, co předvádí v posledních letech Mercedes si u něj vysloužilo nemalý respekt: „Čtyři doubly v řadě na začátku sezóny, to se ještě nikdy nestalo. Zavedli nový standard. Je opravdu impozantní, jak se dokáže Mercedes držet na tak vysoké úrovni. Také jsem rád za Valtteriho Bottase, který se zlepšil a nyní je na úrovně Lewise.“

Sdílejte na:
Zavřít