Středa v Abú Zabí: Russell na vrcholu, Leclerc ve zdi

Středa v Abú Zabí: Russell na vrcholu, Leclerc ve zdi

Druhý testovací den v Abú Zabí ovládl opět Mercedes, tentokrát však s Georgem Russellem za volantem. Nehodu měl Charles Leclerc, který skončil v bariéře. Na trať už nevyjel.

Nejrychlejší čas středečních testů zajel George Russell, který po včerejším testu s Williamsem nahradil Valtteriho Bottase v kokpitu Williamsu. Mladý Brit byl jen o 8 setin sekundy pomalejší než finský závodník.

Sezóna neskončila zrovna nejšťastněji pro ztrápeného vzpínajícího se koně. Charles Leclerc poslal své ferrari do ochranné bariéry, kvůli rozsáhlým poškozením nebyl jeho návrat na závodní trať možný. Přesto skončil druhý se ztrátou méně než 2 desetiny sekundy na nejrychlejšího Russella.

Třetí nejrychlejší čas zajel Lance Stroll. Jezdec Racing Pointu se na začátku dne v boxové uličce střetl s Carlosem Sainzem, který neodhadl šířku svého monopostu.

Nejvíce kol absolvoval Pierre Gasly. Francouzský závodník odkroužil posledních 146 kol pro italský tým pod názvem Toro Rosso. Příští rok bude stáj fungovat po názvem Alpha Tauri.

S monopostem Haasu se dnes svezl Pietro Fittipaldi, který svůj den zakončil na osmé příčce. Ve Williamsu se prostřídali Nicholas Latifi a Roy Nissany. Skončili na posledním 10., respektive 11. místě.

Středeční test zakončil sezónu 2019. Monoposty se spolu na trati proženou nejdříve teprve v Barceloně během předsezónních testů. Ty odstartují 19. února.

Pořadí středečních testů doplníme…

Sdílejte na:
Zavřít