Stewart: Z dvojice McLarenu je na tom lépe Button

Stewart: Z dvojice McLarenu je na tom lépe Button

Sir Jackie Stewart je toho názoru, že Jenson Button má po zisku dvou vítězství v letošní sezóně v aktuálním pořadí Poháru jezdců lepší pozici do dalších Velkých cen, než stájový kolega Lewis Hamilton.

Před startem letošní sezóny opustil britský závodník mistrovskou stáj Brawn Grand Prix a zamířil do McLarenu. Většina médií označovala tento přestup již třicetiletého závodníka jako krok zpět, Jenson Button ale všechny přesvědčil, že i ve špičkové stáji McLaren má na to, aby v průběhu letošní sezóny bojoval o svůj druhý mistrovský titul v kariéře. Skvělý počin pro závodníka, který před rokem a čtvrt vlastně ani nevěděl, zda-li se pro něj ve Formuli 1 najde angažmá.

Stejného názoru, jako britská média, byl i Sir Jackie Stewart, který byl přesvědčen, že Jenson Button bude krokem do McLarenu vstupovat do jámy lvové, protože se posadí vedle Lewise Hamiltona, jež za volantem McLarenu sedí již třetím rokem, avšak s britskou stájí je úzce spojován již od svých čtrnácti let.Jak jsem prohlásil před letošní sezónou, Jenson Button přestupem do stáje McLaren podstoupil obrovské riziko,“ prozradil při příležitosti představení zrekonstruované části okruhu Silverstone Jackie Stewart. Spekulovalo se o tom, že jej stájový kolega Lewis Hamilton bude porážet a Jenson tak bude závodit v jeho stínu, všemu je ale jinak. Nyní si dokonce troufnu tvrdit, že je na tom Button o něco málo lépe.“

Oba jsou již velmi zkušení a nechybují často. Oba vědí, jak chutná pocit vítězství, ačkoli jejich styl jízdy se velmi liší. Připomíná mi to souboje Nigela Mansella a Alaina Prosta,“ vzpomíná na historii Formule 1 Jackie Stewart. Button je svým stylem jízdy velmi podobný Prostovi, naopak Hamilton Mansellovi – drsný a agresivní styl jízdy doplněný ohromnou bojovností.“

Že je Buttonovi třicet let, to vůbec nic neznamená,“ řekl dále Brit. Je to naopak jedna z nejlepších částí kariéry závodníka, kdy se dá říci, že už dozrál a je naplněn zkušenostmi z předchozích let a angažmá. Pokud se ohlédnu do nedávných dob, myslím si, že je Lewis Hamilton lepším jezdem než Button, ale v současné době je na tom úřadující mistr světa rozhodně lépe. Uvidíme co nám nabídnou souboje v nadcházejících částech letošní sezóny,“ dodal. 

Sdílejte na:
Zavřít