Stella si nemyslí, že McLaren je rychlejší než Red Bull

Stella si nemyslí, že McLaren je rychlejší než Red Bull

Šéf McLarenu Andrea Stella prohlásil, že by bylo nerealistické myslet si, že vítězství Landa Norrise ve Velké ceně Miami nyní znamená, že britský tým má rychlejší vůz než Red Bull. Norrisovo vítězství dodá týmu povzbuzení k urychlení budoucích vylepšeních, která budou podle něj důležitá, aby mohli konkurovat rudým býkům.

McLaren představil v Miami několik vylepšení, která pomohla Landu Norrisovi při 110. závodu ukončit jeho dlouhé čekání na vítězství ve formuli 1.

Norris se v úvodu závodu pohyboval na šestém místě, ale na rozdíl od ostatních soupeřů svůj první stint prodloužil, čímž se dostal do vedení závodu. Následně využil safety caru k zastávce v boxech a své prvenství si udržel.

Britský jezdec se po restartu závodu odpoutal a vytvořil si náskok 7,6 sekundy, přičemž poradce Red Bullu Helmut Marko neochvějně tvrdil, že McLaren disponuje rychlejším vozem.

Andrea Stella však popřel, že by se to zaručeně mělo přenést i na nadcházející okruhy a poukázal na problémy, které měl Max Verstappen s poškozeným monopostem RB20 a neoptimálním nastavením.

„Myslím, že ano, vůz jsme zlepšili. I na číselných údajích vidíme, jak moc jsme ho zlepšili. A to je podstatné. Měli byste to vidět v časech na kolo. Ale myslím, že tento závod byl pro Red Bull poněkud obtížný. Takže než řekneme, že tempo, které jsme dnes viděli, je předobrazem budoucnosti, tak pod tohle tvrzení svůj podpis nedám,“ řekl Stella.

Šéf McLarenu přesto tvrdí, že Norrisův zlomový výsledek dodá týmu povzbuzení k urychlení budoucích vylepšení monopostu MCL38.

„Bereme to pozitivně, bereme to jako povzbuzení. Jestli něco, tak je to pro nás ještě větší energie do dalšího vývoje, možná ještě rychlejšího než toho, který nyní provádíme,“ sdělil italský inženýr.

53letý Ital však upozornil, že McLaren musí zopakovat nedávnou sérii vylepšení, aby mohl být v letošním roce pravidelným soupeřem Red Bullu.

„Podle mého názoru však platí, že pokud chceme důsledně bojovat s Red Bullem, musíme přinést další podobný balíček vylepšení, jako jsme přinesli sem. Protože stejně jako předtím v Japonsku jsme byli v kvalifikaci šest desetin za Red Bullem. V Číně jsme opět byli tak o pár desetin pozadu.“

„Bylo by tedy naprosto nerealistické myslet si, že to, co jsme zde viděli, je aktuální obraz konkurenceschopnosti. Myslím, že Red Bull zde jaksi nedokázal ze svého balíku vytěžit maximum,“ doplnil bývalý inženýr Ferrari.

Sdílejte na:
Zavřít