Stella: Lando Norris využívá potenciálu vozu ve větší míře

Stella: Lando Norris využívá potenciálu vozu ve větší míře

Šéf McLarenu Andrea Stella tvrdí, že Lando Norris nyní po zisku druhého místa ve VC Číny „využívá potenciál vozu ve vyšší míře“. Stella také pochválil svého jezdce za práci během zimním pauzy, kdy na sobě mladý Brit zapracoval a nyní sklízí plody své práce.

Lando Norris je i nadále vedoucím jezdcem McLarenu, jelikož si tým zachoval momentum, které si vybudoval během loňského ročníku, kdy se vrátil do boje o přední příčky.

Norris dokázal během uplynulého víkendu v Šanghaji přeměnit čtvrté místo na startovním roštu v překvapivé druhé místo a přidal do své sbírky druhé pódium v letošní sezóně, ve VC Austrálie získal třetí místo.

Britský jezdec před začátkem sezóny přiznal, že pracoval na svém mentálním nastavení, aby se vyhnul chybám, kterých se dopouštěl v rozhodujících okamžicích kvalifikace v uplynulé sezóně.

Od startu aktuálního ročníku dokázal porazit svého týmového kolegu Oscara Piastriho ve čtyřech z pěti kvalifikací, jen v Džiddě na něj nestačil, a v Číně si za deštivých podmínek vybojoval pole position pro sprintový závod.

Andrea Stella chválí mladého Brita, jenž s McLarenem prodloužil smlouvu na několik let, za práci, kterou odvedl, když se mu podařilo využít jedinečné příležitosti.

„Myslím, že Lando (Norris – pozn. red.) dokázal letos získat spoustu bodů a využít řady příležitostí, které jsme si loni vytipovali,“ vysvětlil Stella pro Autosport.

„Jednou z nich je například výkon v kvalifikaci. Jak se vám podaří poskládat čistá kola v kvalifikaci. Loni byl rychlý, měli jsme několik příležitostí, jako například v Kataru, kdy mohl získat pole position, ale obě kola v Q3 mu byla smazána. Podobně jako z této situace i z některých dalších situací si měl co vzít. Takže odvedl opravdu dobrou práci, když společně se svými inženýry a podporou továrny zapracoval na svých schopnostech. A provedl drobné adaptační úpravy, aby byl schopen využívat potenciál vozu ve větší míře. Takže je to jeho zásluha,“ doplnil šéf McLarenu.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Bristolu dokázal v Šanghaji odjet prodloužený první stint, čímž pokrýval strategické možnosti Ferrari, a navíc se mu podařilo získat pozici na trati na úkor Sergia Péreze z Red Bullu.

Ital si všiml, že Norris od začátku letošní sezóny také pokročil ve čtení závodu, pokud jde o předvídání chování pneumatik.

„Myslím, že i v závodě se zdá, že se stává, řekl bych, čím dál konzistentnější a schopnější pochopit, co se děje s pneumatikami, jak se chovají na jednotlivých nápravách, jak dlouho mohou tyto pneumatiky jet. Je to prostě to, čemu normálně říkáme závodní dovednosti jezdce (řadí se sem závodní tempo, předjíždění a obrana, čtení závodu, správa pneumatik a paliva atd. – pozn. red.), které jsou čím dál větší a přesnější,“ dodal bývalý inženýr Ferrari.

Sdílejte na:
Zavřít