Steiner: Už jsem se bál, že jsou jezdci nezvladatelní

Steiner: Už jsem se bál, že jsou jezdci nezvladatelní

Problémy s vozem a vzájemné kolize týmových kolegů letos šéfa Haasu naplňovaly obavami, že situace uvnitř stáje není udržitelná.

Šéf týmu Haas Günther Steiner přiznal, že měl v některých fázích sezóny 2019 obavy, že situace uvnitř týmu již není zvladatelná. K neutuchajícím problémům s vozem se totiž přidávaly také vzájemné incidenty mezi piloty týmu Romainem Grosjeanem a Kevinem Magnussenem.

”Po Silverstonu jsem dospěl do bodu, kdy už jsem nevěřil, že to ještě může fungovat, protože jsme se trápili s autem, pak jsme měli problémy s jezdci,” řekl Rakušan.

”Bylo to čisté trápení a já si teď vůbec nestěžuji kvůli tomu, že bych byl pod tlakem. Jde taky o tým, dokázat je motivovat. Když nedokážu zvládat jezdce, jak to může být dobré pro tým?

Vystavuji je velkému tlaku, aby pracovali, dělali všechno dobře a oni se mi pak (na Silverstonu) srazí v páté zatáčce. V určité fázi už jsem si říkal, že je to nezvladatelné.”

Sám Kevin Magnussen si postěžoval, že situace často nebyla tak dramatická, kvůli pozornosti médií se z ní však stávalo mnohem větší téma.

”Bylo to otravné, protože se z toho stal tak velký předmět diskuzí, v té době zejména v tisku,” řekl dánský závodník.

“Kvůli tomu vznikl dojem, že je to alarmující. Nebyl to ale žádný problém, já jsem s Romainem neměl žádný problém. V tom týdnu po Silverstonu jsme si volali. Neměli jsme vůči sobě vůbec nic.

Jen se podívejte na (Sebastiana) Vettela a (Charlese) Leclerca (v Brazílii), jak málo stačí. Ani v tom nemusí být žádné pnutí, aby explodovaly pneumatiky, přesně to se stalo mně a Romainovi.”

Haas nakonec pro sezónu 2020 pokračuje s nezměněnou jezdeckou dvojicí.

Sdílejte na:
Zavřít