Steiner je naštvaný kvůli smůle Haasu

Steiner je naštvaný kvůli smůle Haasu

Šéf Haasu Günther Steiner řekl, že nemůže být více naštvaný kvůli smůle, která postihuje jeho tým v letošní sezóně Formule 1.

Přestože měl tým letos ve většině případů čtvrté nejrychlejší auto, na žebříčku se to neodrazilo a Haas je momentálně na 8. místě Poháru jezdců.

Obtížná Velká cena Kanady byla 4. ze 7 závodů, ve kterém tým nebyl schopen bodovat.

„Nemůžeme si dovolit odpočinek,“ řekl Steiner. „Byl to jeden z těch katastrofálních víkendů, začalo to v Q2 a neskončilo. Jediné, co můžeme udělat je se sjednotit a příště se více snažit.

Někdy to musí skončit. Myslím, že je tady bod, ve kterém nemůžete být více naštvaný. Neřekl bych, že je to deprese, jelikož neupadáme do deprese, ale musí to skončit, musí nastat vzestupný trend, jelikož to nemůže být horší. Doufám, že body přijdou brzy.“

Steiner přiznal, že i kdyby se Grosjean neúčastnil incidentu v první zatáčce, zaostával by, jelikož jeho auto postrádalo konzistentní tempo.

Jeho tempo šlo nahoru a dolů. V jednom kole to šlapalo v druhém ne,“ dodal Steiner. „Trvalo to celou dobu. Není to tak, že kdyby se nevyskytl problém v první zatáčce, měli bychom body. Možná bychom byli blíže k 11. a 12. místu.“

Grosjean letos získal pouhé 2 body, přesto řekl, že se cítil jako v lepší situaci než v první polovině loňské sezóny.

Vloni se nedostal do top 10 až do Velké ceny Rakouska, která se konala na konci června, jelikož zaznamenal několik incidentů.

„V tomhle ohledu to loni nebylo lehké,“ řekl Grosjean. „Myslím, že jsem udělal co jsem mohl.

Samozřejmě jsou tady maličkosti, na kterých bych mohl zapracovat, překročení čáry při výjezdu z boxů v Monaku bylo zbytečné, ale celkové si myslím, že jezdím dobře.

Kvalifikace letos není mojí silnou stránkou, což je překvapením, jelikož jsem vždy býval v kvalifikaci silný, ale závodní tempo je dobré.“

Sdílejte na:
Zavřít