Steiner: Ferrari musí řešit hlavní problém týmu Haas

Steiner: Ferrari musí řešit hlavní problém týmu Haas

Šéf americké stáje Haas Güenther Steiner zdůraznil vzájemně provázané potíže mezi jeho týmem a italskou stájí Ferrari, kdy se oba dva týmy potýkají s velkou degradací pneumatik.

Americký tým se potýká s obrovskou degradací pneumatik, což způsobuje, že během víkendů, při velkých cenách ztrácejí cenné tempo.

Šéf americké stáje osvětlil složitost opotřebení pneumatik ve formuli 1, neboť oba týmy se snaží najít řešení. V rozhovoru pro motorsport-magazin.com Steiner prozradil, že spoléhají na to, že se jim Ferrari pokusí pomoct s problémy týkající se právě vysokého opotřebení pneumatik.

„Jestli to (Ferrari – pozn. red.) vyřeší, tak je to fantastické, protože pak i snad najdeme řešení,“ řekl. „Ale pokud to nevyřeší, bude to zřejmě velký problém, pak to bude pro nás ještě více obtížnější.“

Není to žádná raketová věda

Abychom získali hlubší vhled do tohoto problému s degradací pneumatik, promluvil o něm i bývalý německý pilot formule 1 Christian Danner. Danner zdůraznil, že degradace pneumatik zahrnuje širokou škálu a souhru faktorů, které řidič nemůže nijak ovlivnit.

„To nemá nic společného s tím, že by piloti nevěděli, jak s pneumatikami zacházet, vědí to moc dobře. To ví každý profesionál,“ řekl.

Je to kombinace pružin, tlumičů a samozřejmě aerodynamiky, která vytváří toto opotřebení. Pokud je to jako s Haasem, kde je auto dramaticky pomalejší, pak v kokpitu nemůžete nic dělat. Neodmyslitelně to souvisí i s designem monopostu. „

Danner zdůraznil, že je důležité se touto otázkou zabývat, a zároveň americký tým trochu provokoval, s tím že se nejedná o žádnou raketovou vědu.

„Je nejvyšší čas, aby Haas začal přemýšlet a našel řešení, jak sladit parametry potřebné k minimalizaci opotřebení pneumatik. Není to žádná raketová věda,“ konstatoval Danner.

„Není nic nového na tom, zabývat se těmito věcmi jako součástmi monopostu formule 1.“

Sdílejte na:
Zavřít