Statistika, kterou George Russell rád neuvidí

Statistika, kterou George Russell rád neuvidí

Pokaždé, když Carlos Sainz vyhrál velkou cenu, George Russell závod nedokončil. Jde pouze o náhodu, nebo Russella bude čekat stejný osud pokaždé co Sainz vystoupá na nejvyšší stupínek?

Až se to může stát neuvěřitelné, ale George Russell havaroval pokaždé, když Carlos Sainz zvítězil v závodě. Španělský závodník má na svém kontě celkem tři výhry a i tento víkend se Russell nepodíval do cíle velké ceny.

První vítězství, které Carlos Sainz získal, bylo před dvěma lety v roce 2022 na Velké ceně Velké Británie, kde hlavní událostí nedělního závodu byla strašidelná bouračka Kuan-jü Čoua v první zatáčce. Tohoto incidentu byl součástí i George Russell, kterého se zezadu dotkl Pierre Gasly a spustil tak řetězovou reakci, která zapříčinila nehezkou nehodu.

Ten den Carlos získal nejen své první vítězství s Ferrari, ale i první prvenství v kariéře, ovšem pro George Russella závod skončil hned v první zatáčce.

Druhé vítězství zaznamenal Carlos Sainz v loňské sezóně při VC Singapuru a stal se tak jediným pilotem, který vyhrál závod pro jiné barvy než pro Red Bull. I britský závodník bojoval o ty nejvyšší příčky, přesněji o druhé místo s Landem Norrisem, ovšem v posledním kole udělal chybu a naboural do stěny.

Podobný incident se stal i tento víkend na Velké ceně Austrálie, kde Russella vyřadila ze závodu nehoda, taktéž v posledním kole. Pilot Mercedesu bojoval s Fernandem Alonsem, který se snažil ubránit svou 6. příčku. Russell však v šesté zatáčce ztratil kontrolu nad vozem a narazil do bariéry, která ho vrátila zpět na závodní dráhu.

Bude mít George Russell smůlu pokaždé, když Carlos Sainz zvítězí v závodě, nebo se jedná o pouhou náhodu?

Sdílejte na:
Zavřít