Srovnání s mým otcem není problém, říká Mick Schumacher

Srovnání s mým otcem není problém, říká Mick Schumacher

Syn sedminásobného mistra světa Mick Schumacher závodí v letošní sezóně ve Formuli 2. V rozhovoru řekl, že srovnání se svým otcem Michaelem Schumacherem je spíše „čest“ než přítěž.

Mick Schumacher je mistr evropské Formule 3 a členem juniorské akademie Ferrari. V letošním roce bude závodit v týmu Prema ve Formuli 2. V rozhovoru řekl, že mu nevadí srovnání s jeho otcem Michaelem Schumacherem.

„Být srovnáván s mým otcem nebyl nikdy pro mě problém. Je to velice jednoduché, porovnání s nejlepším jezdcem historie Formule 1 je cíl, kterého chci dosáhnout. Je můj idol a zároveň můj otec a je to něco velmi zvláštního. Cítím se být poctěn, když jsem s ním srovnávaný, protože se můžu jen naučit a pokusit se zlepšit,“ řekl Mick Schumacher.

„Samostatný krok z Formule 3 do Formule 2 není tak obrovský. Je to více o porozumění chování pneumatik na sto procent, což je nejobtížnější část. Máme více přítlaku a o hodně větší rychlosti, takže musíme pracovat na autě více. Je to dobrá výzva.“

„Můžu se od Ferrari hodně naučit a chci dosáhnout maxima. Uvítali mě do rodiny, která byla vždycky součástí mé rodiny – jsem velice šťastný,“ dodal Mick Schumacher.

Sdílejte na:
Zavřít