Sprint F3: Tsolov psal dějiny bulharského motorsportu

Sprint F3: Tsolov psal dějiny bulharského motorsportu

Pokud má někde nesportovnost „obráceného pořadí kvalifikace na startu sprintu“ zvláště rozhodující dopad, pak je to v Monaku. Bulhar Tsolov, Němec Tramnitz a Nizozemec van Hoepen výborně čerpali z toho, že selhali v pátek a po sobotním „husím pochodu“ se odměnili poháry za první tři místa.

Otázku, zda perfektně využije darované pole position zodpověděl junior Renaultu Nikola Tsolov jasným  „Da, razbira sje!“ Bulharský jezdec týmu ART se usadil na špičce před Timem Tramnitzen (MP) a Laurensem van Hoepenem (ART). Závodilo se ovšem jen až ke Casinu, kde se srazili Lindblad s Mansellem. S jejich vozy kolidovalo několik následujících jezdců. Odstoupit museli i Dufek s Dunnem. Úklid sektoru před Hotelem de Paris byl pro pořadatele tak náročný, že závod po 2 kolech přerušili.

O půlhodinku později se startovalo znovu, tentokrát ovšem letmým strartem, což Tsolovovu úlohu značně ulehčilo. Také jezdci za ním se nedopustili chyby a tak se pořadí ani po polovině z 23 kol nezměnilo. Tsolov vedl o 3 sekundy před těsně semknutými Tramnitzem, van Hoepenem, Leonem a Loakem. V táto fázi kolidovali v zákrutu Nogues o 14. pozici bojující Sztuka s Floerschovou, Polák zůstal v St. Dévote stát a – na trať kvůli této lapálii vyjel safety car.

Soustředěný Tsolov při restartu do třetice nezaváhal a Tramnitzovi relativně rychle ujel. Stal se tak prvním bulharským vítězem dějin F3. Také pořadí na bodovaných místech za ním se nezměnilo.

Nedělní závod odtartuje jiř v 8:00h ráno!

Výsledek sprintu F3 v Monaku:

  1. Nikola Tsolov, ART
  2. Tim Tramnitz, MP
  3. Laurens van Hoepen, ART
  4. Noel Leon, Van Amersfoort
  5. Joseph Loake, Rodin
  6. Mari Boya, Campos
  7. Dino Beganovic, Prema
  8. Luke Browning, Hitech
  9. Leonardo Fornaroli, Trident
  10. Oliver Goethe, Campos

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít