Sprint F2 v Monze: Vesti vyhrál závod, Staněk bodík

Sprint F2 v Monze: Vesti vyhrál závod, Staněk bodík

V sobotním sprintu F2 v Monze hájil svou naději na titul mistra vítězstvím Dán Frederik Vesti z domácí stáje Prema. Roman Staněk si dojel spolehlivě pro bod za osmé místo.

Výchozí pozice před sprintem v Monze byla jasná: lídr celkové tabulky Theo Pourchaire se musel pokusit o to, zachránit vůči Frederikovi Vestimu (-14), Ayumu Iwasovi (-36) a Jackovi Doohanovi (-40) co nejvíce ze svého bodového náskoku. Dle pravidla obráceného pořadí kvalifikace směl vyrazit pouze z 10. místa, zatímco se na špičce gridu seřadili Ralph Boschung (Campos), Richard Verschoor (Van Amersfoort), Frederik Vesti (Prema) a Jak Crawford (Hitech). S dobrou vyhlídkou na bodovaný finiš se v sobotu ráno probudil i Roman Staněk (Trident): startoval z 8. místa, zatímco by oba zle kvalifikovaní borci PHM Racinfu by Charouz, Roy Nissany a Josh Mason na první body sezóny mohli dosáhnout jen díky velmi neobvyklým vývojům…

Po startu na konci rovinky brzdil poleman Boschung příliš pozdě. Musel zvolit cestu nouzovým východem a propadl se za Vestiho, Verschoora  a Mainiho na 4. místo. Roman Staněk reagoval na zhasnutí světel zle a ztratil dvě pozice.

Během dalších kol držel junior Mercedesu Vesti těsný náskok na Verschoora, na třetí místo se před Mainiho posunul Martins. Francouz brzy na to předjel i druhého Nizozemce. Pourchaire také postupoval kupředu. Za Mainim držel o polovinu závodu 5. místo. Staněk se dostal díky penalizaci Hadjara a zle diponovanému Boschungovi na bodované 8. místo. Právě nyní přidal Roy Nissany své nepovedené sezóně další hrubku: v souboji s Correou se otočil a vzdyl v šikaně Roggia.

Závěrem závodu se Martins vedoucímu Dánovi sice nebezpečně přiblížil, Vesti ale dotáhl svou vítěznou jízdu suverénně do cíle. Pourchaire dojel za Verchoorem čtvrtý. Staněk nedokázal držet tempo bezprostředních konkurentů, dojel ale bez chyby a po Crawfordově penalizaci si dokonce vysloužil bodík za 8. místo. Před nedělním závodem (9:55h) vede Pourchaire celkové hodnocení o 9 bodů před Vestim a 41 před Martinsem.

Výsledek sprintu F2 v Monze:

  1. Frederik Vesti, Prema
  2. Victor Martins, ART
  3. Richard Verschoor, Van Amersfoort
  4. Theo Pourchaire, ART
  5. Kush Maini, Campos
  6. Oliver Bearman, Prema
  7. Arthur Leclerc, DAMS
  8. Roman Staněk, Trident

26. Josh Mason, PHM Racing by Charouz
Nedojel: Roy Nissany, PHM Racing by Charouz

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít