Sprint F2 v Melbourne: Hadjar vyhrál, Staněk skončil druhý

Sprint F2 v Melbourne: Hadjar vyhrál, Staněk skončil druhý

Neutralizacemi a startovní nehodou poznamenaný sprint F2 v Melbourne vyhrál na trati jasně Isack Hadjar. Francouz si na startu ovšem počínal poněkud bezohledně.

Díky 10. místu ve včerejší kvalifikaci a z toho plynoucí pole position ve sprintu, mohl Roman Staněk v noci na sobotu poprvé oprávněně snít o vítězství ve formuli 2 (střízliví pozorovatelé doufali alespoň v jeho první body sezóny). Za polemanem z týmu Trident ovšem číhali Brazilec Gabriel Bortoleto (Invicta), Isack Hadjar, Josep Marti (oba Campos), Paul Aron (Hitech) a Zane Maloney (Rodin) na nejmenší zaváhání v Itálii žijícího Moraváka. Jak nekompromisně konkurence každou chybičku využije, předvedl v pátek favorizovaný Oliver Bearman – v Saúdské Arábii opěvovaný jeho debut za Ferrari v F1, ztratil v Austrálii rytmus a kvalifikoval se jen jako 16. Podobně zle vykročil do australského víkendu vítěz předešlého závodu F2 Enzo Fittipaldi (18.).

Staněk vyrazil do závodu relativně zdrženlivě a vyvolal mezi jezdci za sebou tlačenici. Ani ne 100 metrů po startu strčil Hadjar Martiho do Bortoleta. V nastalém chaosu stačil Francouz nejen kolidovat s týmovým kolegou, ale i předjet i Staňka. Vozy Španěla a Brazilce vlétly do zdi u výjezdu z boxů – a neutralizovalo se. Za Hadjarem a Staňkem se seřadili Aron, Maloney, Maini, Antonelli a Staňkův týmový kolega Verschoor.

Odklidit dva monoposty trvalo dlouhých 6 kol. Jezdce a fandy to připravilo o čtvrtinu závodu…

Restart nepřinesl na špičce změnu pořadí, jen Maloney ztratil výletem do štěrku 5 pozic. Do poloviny závodu Hadjar Staňkovi jasně ujel, zatímco Čech za sebou zuby-nehty držel rychlejšího Mainiho, Arona, Antonelliho a Verschoora. „Druhá Romanova blokáda“ vedla nepřímo ke druhé neutralizaci, když Antonelli chyboval a srazil se s Verschoorem a Aronem.

Z již beztak krátkého sprintu zbylo jen 9 kol, ve kterých Hadjar soupeřům znovu ujel a Staněk se s úspěchem soutředil na obranu vůči Mainimu, Haugerovi a Colapintovi. V cíli byl francouzský junior Red Bullu o 6,8 sekundy před Čechem. Za ním bodovali Hauger, Maini, Colapinto, Miyata, Martins a Bearman.

Výsledek sprintu F2 v Melbourne:

  1. Isack Hadjar, Campos
  2. Roman Staněk, Trident
  3. Dennis Hauger, MP
  4. Kush Maini, Invicta
  5. Franco Colapinto, MP
  6. Ritomo Myiata, Rodin
  7. Victor Martins, ART
  8. Oliver Bearman, Prema

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít