Sprint F2 v Bahrajnu: Nebyl to večer favoritů

Sprint F2 v Bahrajnu: Nebyl to večer favoritů

Zatímco se z prvního zlatého poháru F2 radoval maličký junior Sauberu Zane Maloney z Barbadosu, vyšli favorité Bearman, Martins a Antonelli naprázdno. Roman Staněk absolvoval 18 kol na chvostu pole, než vzdal.

Sezóna F2 začala včera večer neblahým jevem, který z této třídy bohužel dobře známe: diskvalifikací. Tentokrát byly po technickém prověření škrtnuty všechny časy nejrychlejšímu, Kushovi Mainimu. Z pole position do pátečního sprintu proto směl vyrazit Jak Crawford (DAMS), před Taylorem Barnardem (PHM), Victorem Martinsem (ART) a Enzem Fittipaldim (Van Amersfoort). Naděje na body Romana Staňka se držely v úzkých mezích – pilot Tridentu vyrazil jen z předposlední řady.

Za soumraku a před nedůstojnými zhruba třemi sty přihlížejících reagoval na startu nejlépe Crawford. Za ním se z prvního kola sezóny 2024 vrátili Martins, O´Sullivan, Fittipaldi, Maloney a Hadjar. Staněk byl 18.

6 kol zůstalo pořadí na špičce beze změny, než Zane Maloney vystřídal Martinse na 2. pozici. Jezdec týmu Rodin z Barbadosu byl nejrychlejší předsezonních testů a rychle se dokázal vrhnout i na vedoucího Američana. Od 8. kola měl sprint nového lídra – byl jím právě pilot, kterého Dr. Marko z kádru Red Bullu propustil (což má Maloney společné s Crawfordem).

10 kol před cílem se pole roztáhlo na více, než sekundové odstupy. Maloney spěchal zdárně směrem vítězství, za ním jeli relativně bezpečně Crawford, Martins, Hadjar, Aron a Marti. A přeci se body rozdělovaly jinak: Hadjar za sebe dokázal odsunout krajana Martinse a slibný deutant Pepe Marti také ukázal výborný tah kupředu. Po Paulovi Aronovi předjel nejlepší nováček dne i favorizovaného Martinse a ve vnitrotýmovém souboji stáje Campos o 3. místo pak Španěl pokořil i kolegu Hadjara.

Z nováčků se dobře (na bodech) uvedli také Paul Aron, Gabriel Bortoleto a Zak O´Sullivan na pozicích 5-7.

Jsou týmy, které charakteristiku nových Dallar-Mecachrome F2-2024 očividně pochopily (Rodin, DAMS, Campos). Na druhém konci výsledkové listiny jsou ovšem stáje, kterým se to doposud nepodařilo. Je mezi nimi málo překvapivě bohužel Staňkův Trident (Čech odstoupil, kolega Verschoor dojel 10.) a neuvěřitelně i špičková organizace Prema. Její jezdci Antonelli s Bearmanem platili za velké favority sezóny a mají po dojezdu na katastrofálních pozicích 14 a 16 co zlepšovat…

Výsledek sprintu F2 v Bahrajnu:

  1. Zane Maloney, Rodin
  2. Jak Crawford, DAMS
  3. Pepe Marti, Campos
  4. Isack Hadjar, Campos
  5. Paul Aron, Hitech
  6. Gabriel Bortoleto, Invicta
  7. Zak O ´Sullivan, ART
  8. Dennis Hauger, MP

Nedojel: Roman Staněk, Trident

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít