Sobotní F2 v Silverstone: Vítězí „ranní ptáče“ Shwartzman

Sobotní F2 v Silverstone: Vítězí „ranní ptáče“ Shwartzman

Jen málo napínavý ranní závod F2 v Silverstone vyhrál stylem start cíl Rus Robert Shwartzman. V podniku poznamenaným častými neutralizacemi vozy Charouz Racing Systemu na body nedosáhly.

Také v sobotu ráno vítala jezdce F2 nad bývalým vojenským letištěm Silverstone modrá obloha se zářícím sluncem a tak mohli všichni naplno využít poznatků z pátečních seancí.

Pole position padla do klína desátému včerejší kvalifikace, Christianovi Lundgaardovi (ART), dánský junior Renaultu této výhody ale využil jen žalostně: ještě na startovní rovince kolem něj přeletěli Robert Shwartzman (Prema) s Juriem Vipsem (Hitech). O sekundy později se již neutralizovalo, protože po strkanicích zůstalo několik vozů (mezi nimi i Čou) stát na trati, nebo kolem ní. Těžili z toho mimo jiné piloti Charouz Racing Systemu. David Beckmann postoupil o šest (!) pozic kupředu na 12., Guilherme Samaia na 15. místo.

Sportovní dění na trati se jaksepatří rozvinulo až od 7. kola, první neutralizaci totiž hned následovala druhá, když trať zase jednou blokoval Ital Deledda. Pokud se tedy dá „husí pochod“ na špičce označit za sportovní dění. Shwartzman totiž až do třetí neutralizace, 9 kol před cílem,  držel vedení před Vipsem, Lundgaardem, Drugovichem, Pourchairem a Piastrim. O tuto neutralizaci se postaral Charouzův Brazilec Samaia, který až do svého skluzu do štěrku předváděl jeden z nejlepších výkonů roku. Tentokrát dokázal držet tempo kolegy Beckmanna, za kterým právě obsadil 14. místo…

Když se zase smělo jet naostro, tak do konce „závodu“, jenž proběhl především za safety carem, zbývalo již jen sedm kol. Ostřílený Shwartzman nechyboval ani v této fázi a jasným vítězstvím před Vipsem a Lundgaardem udržel na živu svou naději ohledně zisku titulu. Nepřekvapilo, že 13. Beckmann na body nestačil.

Moderní lay out autodromu Silverstone předjíždění s formulemi 2 očividně nesvědčí – lze jen doufat, že bude průběh odpoledního závodu v 15:45 h z nějakého důvodu zajímavější. Z pole position do něj vyrazí 10. ranního závodu, Richard Verschoor. Nizozemec se postaral o trochu vzrušení, když závěrem předjel dva soupeře…

Výsledek 1. sobotního závodu F2 Silverstone:

  1. Robert Shwartzman, Prema
  2. Juri Vips, Hitech
  3. Christian Lundgaard, ART
  4. Felipe Drugovich, UNI-Virtuosi
  5. Theo Pourchaire, ART
  6. Oscar Piastri, Prema
  7. Liam Lawson, Hitech
  8. Daniel Ticktum, Carlin
  9. Marcus Armstrong, DAMS
  10. Richard Verschoor, MP

    13. David Beckmann, Charouz Racing System

Nedojel: Guilherme Samaia, Charouz Racing System       

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít