Silverstone a Spa dostaly zelenou, v Británii letos dvakrát

Silverstone a Spa dostaly zelenou, v Británii letos dvakrát

Silverstone se dohodl s vedením F1, v letošní sezóně může uspořádat dva závody bez přítomnosti fanoušků. Zelenou dostalo i belgické Spa i přesto, že zákaz masových akcí platí do konce srpna.

Ve Velké Británii se letos pojede rovnou dvakrát. Okruh jednal již delší dobu s Liberty Media, překážkou byly komerční podmínky. Běžně platí okruh za pořádání závodu poplatek, aktuální situace ale neumožňuje podobné náklady vynaložit.

Silverstone se s Liberty Media nedokázal dohodnout, obě strany tvrdě prosazovaly své názory. Šéf F1 Chase Carey nedávno prozradil, že „ať už se jedná o týmy, promotéry či sponzory, nehodlá jen tak rozdávat sladkosti“. Tím dal najevo, že pořádání závodu nebude ani přes současnou situaci zadarmo.

Nakonec se ale obě strany dohodly, nyní je třeba vyřešit poslední detaily. Závody by se měly konat 26. července a 2. srpna. Původní termín závodu byl stanoven na 19. července.

Ačkoliv je vedení F1 s okruhem dohodnuté, záleží na finálním rozhodnutí britské vlády. Britský premiér Boris Johnson nedávno informoval o povinné 14denní karanténě pro všechny zahraniční návštěvníky.

Šéf Silverstonu Stuart Pringle ale zůstává optimistou. „Jsem nadšený, že mohu oznámit stvrzení dohody mezi Silverstonem a F1. Můžeme v létě hostit dva závody bez přítomnosti fanoušků.“

„Přesto je pořádání závodů v rukou britské vlády, která musí jejich konání svolit. Naší prioritou je bezpečnost všech zúčastněných a dbání na přísné dodržování předpisů stanovených v souladu s pandemií covidu-19.“

Belgie dostala provizorní zelenou

GP Belgie se přeci jen bude moct na okruhu Spa-Francorchamps v původním termínu konat. Vláda okruhu udělila provizorní zelenou, ačkoliv ve státě platí do konce srpna zákaz masových akcí. Závod by se musel odjet bez přítomnosti diváků.

„Konečně jsme od vlády dostali zelenou na uspořádání závodu,“ oznámil obchodní ředitel okruhu Stijn De Boever v rozhovoru pro Motorsport.com. „S F1 máme základní dohodu, vše ale muselo být stvrzeno souhlasem vlády.“

Spa nakonec nebude muset platit poplatek za pořádání závodu. Oficiálního oznámení bychom se měli dočkat v následujících dnech.

Sdílejte na:
Zavřít