Shovlin: Až Barcelona ukáže, zda upgrady fungují

Shovlin: Až Barcelona ukáže, zda upgrady fungují

V Mercedesu věří, že přesnou představu o celkovém pokroku získají až při Velké ceně Španělska. Vylepšení zatím nějakou výraznou změnu nepřinesla a v týmu se tak stále trápí.

Německá značka zažívá jeden z nejhorších začátků sezóny, kdy za osm závodů ani jednou nezískala pódiové umístění. I přesto se však zdá, že v týmu vládne pozitivní atmosféra, protože dle Tota Wolffa se vše ubírá správným směrem. Příkladem toho může být George Russell, který v Monaku obdržel novou specifikaci předního křídla, a podařilo se mu uhájit pátou příčku.

Hlavní závodní inženýr Mercedesu Andrew Shovlin ale upozorňuje, že na přesnější obrázek bude třeba počkat nejdříve do Barcelony.

Existuje důvod, proč týmy nevozí nová vylepšení do Monaka, a tím je velmi nízká rychlost na okruhu,“ začal Shovlin na youtubovém kanále Mercedesu.

Dochází zde často k velkým skrumážím, které znemožňují data jakkoliv vyhodnotit. Také zde nejsou žádné dlouhé rovinky. Ale všechna data, která jsme doposud nasbírali, vypadají optimisticky. George byl s autem spokojený, takže se ubíráme správným směrem.“

Shovlin potvrdil, že Mercedes tento víkend Kanadě představí další díly, včetně upraveného předního křídla, které se Lewis Hamilton rozhodl nepoužít.

Doufáme, že navážeme na dynamiku, kterou jsme ukázali poslední závod. Opravdu se nám daří zmenšovat náskok před ostatními. V Monaku George potřeboval jen pár setin sekundy, aby skončil třetí na startovním roštu.

Určitě budeme mít na obou vozech nová přední křídla. To je něco, na čem jsme pracovali, a doufám, že to bude fungovat,“ uzavírá Shovlin.

 

Sdílejte na:
Zavřít