Mercedes nastínil, jaké novinky v Imole představí

Mercedes nastínil, jaké novinky v Imole představí

Koncept monopostu Mercedes trápí již od minulé sezóny, kdy se v Poháru konstruktérů umístil na třetí pozici. S výkonem vozů je tým nespokojen i teď. Novinky chtějí představit v nadcházejícím závodě v Imole.

Šéf týmu, Toto Wolff, již po úvodním závodu v Bahrajnu připustil, že monopost W14 tým nepřivede zpět na vítězné pozice, a proto hned začali pracovat na nových nápadech, které by monopost mohly posunout dál.

„Když se vrátíme k předsezónnímu testování a závodu v Bahrajnu, tak tam jsme si uvědomili, že nemáme balíček, který by nám umožnil bojovat o titul mistra světa,“ řekl traťový technický ředitel Mercedesu, Andrew Shovlin.

„Pokud bychom pokračovali stejným směrem vývoje, neskončili bychom v pozici, kdy bychom cítili, že můžeme vyzvat Red Bull. Přibližně v té době jsme přijali určitá rozhodnutí o tom, jak monopost vyvíjíme, jak funguje aerodynamicky a jak formujeme jeho vlastnosti. V podstatě jde o to, jaké to je pro piloty z hlediska manipulace s řízením. To, co přineseme v Imole je prvním krokem této práce,“ dodal.

Zatímco Mercedes doufá, že nové díly přinesou silnější tempo v kvalifikaci a v závodu, chápe, že se jedná pouze o první krok k návratu o boj o přední pozice.

„Doufáme, že další novinky přineseme v průběhu roku a že budeme rychlejší a lepší, pokud půjde o kvalifikaci a rychlost v závodu. Klíčovou věcí však je, že se nesnažíme přinést jen zlepšení času na kolo, ale chceme se vydat jiným směrem dalšího vývoje. Takovém, o kterém si myslíme, že nám z dlouhodobého hlediska dává větší šanci být schopni bojovat o vítězství v závodech a v šampionátu.“

Sdílejte na:
Zavřít