Sette Câmara se stal rezervním jezdcem Red Bullu

Sette Câmara se stal rezervním jezdcem Red Bullu

Red Bull a AlphaTauri jmenovali nového rezervního jezdce. Bude jím brazilský závodník Sérgio Sette Câmara.

Sérgio Sette Câmara byl již jednou v minulosti součástí juniorského programu Red Bullu. Na konci roku 2016 byl však po nepříznivé sezóně v evropském šampionátu F3 propuštěn.

Vloni působil Brazilec jako testovací a rezervní jezdec McLarenu. Letos bude stejnou roli sdílet u Red Bullu s dlouhodobým rezervním jezdcem Sébastienem Buemim.

„Mám nesmírnou radost, že se stanu součástí Red Bullu jako testovací a rezervní jezdec pro rok 2020,“ řekl Sette Câmara.

„Formuli 1 sleduji od svých pěti let a jsem potěšen příležitostí, kterou mi Aston Martin Red Bull Racing a Scuderia AlphaTauri nabízí.“

Sette Câmara v posledních třech letech závodil ve Formuli 2. V roce 2017 závodil za MP Motorsport a skončil na 12. místě, předloni za tým Carlin na 6. místě a vloni dokončil sezónu čtvrtý pro tým DAMS. Dohromady má na svém kontě 3 vítězství.

Kromě svého programu u Red Bullu nemá letos Sette Câmara prozatím žádné jiné angažmá. Zúčastnil se testů Formule E za tým Dragon, v únoru testoval IndyCar pro tým Carlin. Právě zde by mohl v letošní sezóně závodit, britský tým dosud neoznámil kompletní jezdecké složení.

Sdílejte na:
Zavřít