Sergia Péreze by se Red Bull měl zbavit, zní od Verschuura

Sergia Péreze by se Red Bull měl zbavit, zní od Verschuura

Frans Verschuur, týmový manažer týmu Van Merksteijn série Le Mans, je překvapen rozhodnutím Red Bullu znovu podepsat smlouvu se Sergiem Pérezem. Myslí si, že sedačku měl dostat Júki Cunoda.

Několik měsíců se spekulovalo o týmovém kolegovi Maxe Verstappena. Po Velké ceně Monaka Red Bull oznámil, že novou dvouletou smlouvu podepsal Sergio Pérez, který je u rudých býků od roku 2021.

Toto rozhodnutí bylo ale označováno za nepochopitelné, jelikož se očekávalo, že k Nizozemcovi se přidá někdo ze jmen Júki Cunoda, Daniel Ricciardo nebo Carlos Sainz. Poradce Red Bullu Helmut Marko ale hovořil o kontinuitě. „Sergio Pérez přináší výsledky. Má své vzestupy a pády, ale je to rychlý pilot.“

Mexičan ale ve Velké ceně Kanady nepředvedl dobrý výkon. Problémy zaznamenal již v kvalifikaci, když vypadl v Q1. V závodu ale přišla nehoda, druhá po sobě, co se závodů týče. To vyvolalo debatu, zda se Red Bull rozhodl správně.

Svůj názor sdílel i Frans Verschuur, který jako šéf týmu vyhrál 24h Le Mans s Josem Verstappenem. Rozhodnutí rudých býků nechápe a věří, že Júki Cunoda, který taktéž dostal novou smlouvu u RB, by odvedl lepší práci.

„Opravdu nechápu, že Pérez dostal dvouletou smlouvu. Způsobuje tolik škody, že z toho není moc užitku. Do boje o Pohár konstruktérů nepřináší žádné body, což je tragédie. Max to musí zvládnout sám. Prohoďte ho s Jukim, opravdu to nechápu.“

Dle něj Jos Verstappen neřeší, kdo bude druhým pilotem vedle jeho syna, ale větší obavy má o tým, a to v reakci na vyšetřování Christiana Hornera kvůli obvinění z nevhodného chování. Dokonce vyzval Hornera k odstoupení.

„Jos o tom také nic neříká. Je jim úplně jedno, kdo se provinil. Nepovažuje to za příliš důležité. Má přece kolem sebe zdroje a už teď se bojí nepokojů v týmu. Možná to udělali proto, aby ten klid do týmu vrátili tím, že tam nasadili Péreze, ale nemyslím si, že to tak je. Zbavte se toho chlapa!“

Sdílejte na:
Zavřít