Horner: Potřebujeme, aby se Pérez vrátil ve formě

Horner: Potřebujeme, aby se Pérez vrátil ve formě

Sergio Pérez má za sebou další katastrofickou velkou cenu. Christian Horner však připustil, že problémy Ferrari, které mělo ve Velké ceně Kanady, zmínily dopad neúspěchu Red Bullu.

Sergio Pérez vypadl hned v první části kvalifikace a startoval tak ze šestnáctého místa. Během závodu pak v šesté zatáčce havaroval a poté, co se s poničeným monopostem dokulhal zpátky do boxů, musel odstoupit.

Christian Horner si přeje, aby byl Pérez výkonnější. Díky dvojitému odstoupení Ferrari z Velké ceny Kanady nemají naštěstí zatím tak velký problém.

Pro Checa (Sergia Péreze – pozn. red.) to byl hrozný víkend a samozřejmě jsme si odnesli nějaké škody,“ prohlásil pro Sky Sports F1 Horner. „V Barceloně budeme muset být silnější. Naštěstí Ferrari má za sebou také šokující víkend a nezískalo žádné body, takže to nám trochu ulevilo, ale potřebujeme, aby obě auta bodovala. Teď nám to prošlo, ale potřebujeme, aby se Checo do Barcelony vrátil v takové formě, v jaké byl na začátku roku.“

Do Velké ceny Španělska má Pérez penalizaci tří míst. Přesto Horner věří, že se Pérezova forma zlepší. Asi mu ani nic jiného nezbývá – mexický závodník s Red Bullem podepsal smlouvu na další dva roky.

Co u Checa vidíme stále a pořád je, že když už si myslíte, že je na dně, najednou mu to jde. Je to tvrdý závodník a má tvrdou povahu a bolí ho to více než kohokoliv jiného. Bude odhodlaný odrazit se od dna a ukázat všem formu, kterou víme, že má a kterou měl v prvních čtyřech závodech sezóny,“ dodal Horner.

Sdílejte na:
Zavřít