Senna: Dojet do cíle bude jako zisk vítězství

Senna: Dojet do cíle bude jako zisk vítězství

Brazilský závodník Bruno Senna se v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu umístil na 23. místě a byla to jeho vůbec první ostrá zkušenost s monopostem Formule 1.

Brazilec si svůj debut ve Formuli 1 užil již v průběhu sobotního testovacího programu, kde dostal příležitost během několika kol. Ani on, ani stájový kolega indické národnosti, Karun Chandhok se nemohli zapojit do předsezónního testovacího programu ve Španělsku, důvodem byla špatná finanční situace týmu a také nejistá budoucnost.

Samozřejmě se toho od nás v zítřejším závodě nedá příliš očekávat,“ řekl Bruno Senna po kvalifikaci pro BBC. Náš vůz ještě není zcela optimální, máme tu spoustu nedostatků, na kterých budeme pracovat v průběhu dnešní noci. Vůz se již v průběhu kvalifikace ovládal velmi špatně.“

Ale na konci dnešní kvalifikace jsme se přeci jen dokázali probojovat k naším vytyčeným cílům. Získali jsme tolik důležitá data a samozřejmě budeme na novém voze i nadále všichni tvrdě pracovat,“ řekl dále Brazilec. Bude ohromným úspěchem, když se nám podaří v zítřejší Velké ceně dopravit oba monoposty do cíle. Bude to jako zvítězit, nebo jako stát na stupních vítězů,“ dodal Senna.

Karun Chandhok, který během měřených tréninků nenajel jediný kilometr dostal příležitost až v kvalifikační jízdě, kde hned v první části zajel sedm kol a jeho nejlepší čas měl hodnotu 2:04.904. I přestože na stájového kolegu Sennu ztratil něco málo přes jednu sekundu, na lepší než poslední příčku na startovním roštu to nestačilo. 

Sdílejte na:
Zavřít