Šéfové stájí F1 si myslí, že by měl Ben Sulayem skončit

Šéfové stájí F1 si myslí, že by měl Ben Sulayem skončit

Šéfové týmů ve formuli 1 jsou toho názoru, že by bývalý rallye jezdec a současný prezident Mezinárodní automobilové federace (FIA) již neměl ve své funkci pokračovat.

Je tomu tak na základě prohlášení britské BBC Sport, podle které někteří šéfové stájí vyjadřují svou nespokojenost s pozicí Bena Sulayema.

„Všichni si myslí, že musí odejít,“ řekl BBC anonymní šéf jednoho z týmů. „Jedná se o obecný pohled na věc.“

Týmy F1 a FIA jsou v rozporu ohledně rozšiřování startovního roštu nad 10 týmů, přičemž FIA zahajuje formální proces podávání žádostí ve čtvrtek.

Anonymní šéf také uvedl, že možný vstup Andretti Global do F1 je jedním z mnoha „dráždivých“ bodů.

F1 také neměla radost z toho, že Ben Sulayem na Twitteru označil údajnou cenu za formuli 1 ve výši 20 miliard dolarů za „nafouknutou“, což vedlo k tomu, že právníci zaslali dopis FIA, v němž obvinili Bena Sulayema z překročení jeho pravomocí.

Ten je v poslední době kritizovaný také za své komentáře z roku 2001, ve kterých údajně řekl, že nemá rád ženy, které si myslí, že jsou chytřejší než muži.

Nejmenovaný člověk pracující uvnitř F1 naznačil BBC, že prezidentova pozice v současné době visí na vlásku.

„Bude zajímavé, jestli vůbec změní svou hru. Pokud udělá ještě jeden chybný krok, tak nevím, jak přežije.“

Další zdroj se vyjádřil, že bude zajímavé sledovat také dynamiku mezi Ben Sulayemem a prezidentem F1 Stefanem Domenicalim. Vyjádřil pochybnosti ohledně vzájemné podpory těchto dvou čelních představitelů formulového světa.

Motorsport UK, řídící orgán FIA, vydal prohlášení pro BBC, ve kterém odpovídá na otázku, zda je Ben Sulayem stále způsobilý zastávat funkci prezidenta organizace.

„Motorsport by měl být prostředím, kde se každý může účastnit, sledovat nebo dobrovolně věnovat svůj čas tomuto inkluzivnímu prostředí, které je bezpečné, spravedlivé a zábavné,“ uvedli.

„Je třeba udělat mnohem víc pro změnu kultury v rámci sportu, abychom zajistili, že motorismus bude více reprezentovat demografické údaje společnosti a nejlepší chování vítězů. V případě jakýchkoliv dotazů nebo připomínek k FIA se prosím obraťte přímo na jejich mediální kancelář.“

Ben Sulayem nahradil na postu prezidenta FIA Jeana Todta v prosinci roku 2021.

Sdílejte na:
Zavřít