Sebekritický Alonso o svém návratu do formule 1

Sebekritický Alonso o svém návratu do formule 1

Fernando Alonso po prvním závodě za stáj Alpine, VC Bahrajnu, velmi upřímně zhodnotil svůj debut ve formuli 1 tím, že trval na tom, že „je co zlepšovat“. Španěl se kvalifikoval jako devátý a ze závodu odstoupil.

Po dvou letech závodění v jiných motoristických sériích skončil Alonsův „druhý příchod“ s Alpine v Bahrajnu předčasně, když byl donucen ukončit závod poté, co v jednom ze zadních brzdových kanálků uvízl sendvičový obal.

Po kvalifikaci na slušném devátém místě byl Alonso v boji o top 10, ale jeho závod skončil po 32 kolech.

Španělskému 39letému závodníkovi bylo naznačeno, že během víkendu odevzdal maximum, ale Španěl upřímně odpověděl: „Asi bych s tím nesouhlasil.”

„Nebyl jsem na svých 100 procentech. Bylo to hezké, měli jsme pár dobrých soubojů. Některé z nich dopadly dobře, jiné ne, ale musím najít více tempa sám v sobě, najít více jistoty.”

„Potřebuji z auta vytáhnout víc, lépe odstartovat, lépe brzdit. Nebylo to příliš špatné, ale myslím si, že je z mé strany spousta prostoru pro zlepšení. “

Ve své první kvalifikaci po svém návratu do F1 Alonso porazil týmového kolegu Estebana Ocona tím, že postoupil do Q3 a dosáhl na 10 nejlepších. Francouz byl vyřazen v Q1.

Alonso uvedl konkrétní aspekty svého výkonu, které podle něj mohly být vylepšeny, a dodal: „Dokonce i zastávky v boxech. Myslím, že kluci odvedli úžasnou práci, ale moje pozice pro druhou zastávku v boxech nebyla správná.”

„Jsou to malé věci a malé chyby, které jsem udělal v testování a i v tomto prvním závodě. Doufejme, že do druhého, třetího závodu budu moci podávat lepší výkony. “

Sdílejte na:
Zavřít