Sebastian Vettel na konci letošní sezóny končí v F1!

Sebastian Vettel na konci letošní sezóny končí v F1!

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel oznámil dnes přes nově vytvořený účet na Instragramu pomocí videa, že na konci sezóny 2022 skončí v královně motorsportu.

Německý pilot ve 12 hodin vydal na Instagramu video v němž oznámil svůj konec po 15 letech ve formuli 1.

Sebastian Vettel vyhrál 53 závodů a je v pořadí na třetím místě v počtu vítězství za Lewisem Hiltonem a Michaelem Schumacherem, získal 4 mistrovské tituly v řadě v letech 2010 až 2013 s týmem Red Bull.

Němec debutoval v polovině sezóny 2007 s týmem BMW, kdy zaskakoval za Roberta Kubicu, následně pokračoval v Toro Rosso. V roce 2009 zamířil do Red Bullu a pak přestoupil před začátkem sezóny 2015 do Ferrari. Italský tým opustil na konci roku 2020 a posledních 18 měsíců jezdil za Aston Martin.

„Za posledních 15 let jsem měl tu čest spolupracovat s mnoha fantastickými lidmi ve formuli 1 – je jich příliš mnoho na to, abych se o každém z nich zmínil a poděkoval jim. Poslední 2 roky jsem jezdcem Astonu Martin a přestože naše výsledky nebyly tak dobré, v jaké jsme doufali, je mi jasné, že se dává dohromady vše, co tým potřebuje, aby mohl závodit na té nejvyšší úrovní v příštích letech.“

„Opravdu jsem si užil práci s tak skvělou partou lidí. Všichni – Lawrence, Lance, Martin, Mike, vedoucí manažeři, inženýři, mechanici a zbytek týmu – jsou ambiciózní, schopní, experti, oddaní a přátelští. Já jim všem přeji, aby se jim dařilo.“

„Doufám, že práce, kterou jsem odvedl v loňském roce a v níž pokračuji i letos, bude nápomocná při vývoji týmu, který bude v budoucnu vyhrávat a s ohledem na tento cíl od nynějška budu do konce roku tvrdě pracovat, jak jen to půjde – a v posledních 10 závodech vydám ze sebe, jako vždy, to nejlepší,“ prohlásil Sebastian Vettel.

Odchod z F1 je těžké rozhodnutí

„Rozhodnutí ukončit kariéru bylo pro mě těžké a strávil jsem přemýšlením nad tím hodně času. Na konci roku si chci vzít více času na rozmyšlenou, na co se budu soustředit dále. Je mi jasné, že jako otec budu chtít strávit více času s rodinou.“

„Dnešek ale není o loučení. Je to spíše poděkování všem, v neposlední řadě fanouškům, bez jejichž vášnivé podpory by formule 1 nemohla existovat,“ uvedl čtyřnásobný mistr světa.

Sdílejte na:
Zavřít